رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

فضای مجازی بستری مناسب برای توسعه کسب و کار جوانان است - نمایش محتوای خبر

 

 

فضای مجازی بستری مناسب برای توسعه کسب و کار جوانان است

فضای مجازی بستری مناسب برای توسعه کسب و کارجوانان است

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کرمانشاه گفت: فضای مجازی بستری مناسب و پرسود برای توسعه کسب و کار جوانان است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ نشست بررسی برنامه توسعه تجارت الکترونیک شرکت پست استان در دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کرمانشاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کرمانشاه اظهار داشت: مدیریت ارشد استان تمام توان خود را در جهت توسعه و پیشرفت کرمانشاه به کار گرفته و در این راستا به دنبال استفاده از تمامی ظرفیت های بالقوه استان در بخش های مختلف جهت رونق بخشیدن به بازار کسب و کار و ایجاد اشتغال برای جوانان و ایجاد ارزش افزوده بیشتر است.

شریف خسروی افزود: تجارت الکترونیک یک تجارت نوپا، کم هزینه و پرسود در کشور ایران است که می توان با استفاده از نیروهای جوان و تحصیل کرده استان و بسترها و ظرفیت های موجود در فضای مجازی به این حوزه رونق بخشید. وی افزود: در شرایط کنونی بسیاری از کالاهای تولید استان با قیمت نازل به فروش می‌رسند و یا اینکه مجالی برای فروش ندارند

 فضای مجازی بستری مناسب برای فروش این کالاهای تولیدی است. مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کرمانشاه حوزه تجارت الکترونیک را یک حوزه مبتنی بر اعتماد و هوش توصیف کرد و گفت: کرمانشاه نیروی انسانی جوان باهوش و تحصیلکرده بسیار دارد و مجموعه های مرتبط مانند پست و بانک ها و صنعت و معدن و تجارت نیز می توانند این اعتماد را در مردم ایجاد کنند.

خسروی ادامه داد: در این میان مجموعه هایی مانند فنی و حرفه ای نیز باید آموزش های خود در زمینه تجارت الکترونیک به روز کنند. وی تصریح کرد: همچنین مجموعه هایی مانند صنعت، معدن و تجارت بازار را تنها در مغازه ها و غرفه ها نبینند و به تجارت الکترونیک و ظرفیت های عظیم فضای مجازی نیز توجه کنند.

در این نشست گزارش طرح توانمند سازی توسعه کسب و کار در فضای مجازی استان ارایه گردید و مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت.