رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

فعالان چاپ با مجاهده این صنعت را زنده نگه داشته اند - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالان چاپ با مجاهده این صنعت را زنده نگه داشته اند

فعالان چاپ با مجاهده این صنعت را زنده نگه داشته اند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره با مشکلات حوزه چاپ گفت: فعالان چاپ با مجاهده این صنعت را زنده نگه داشته اند.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رحیمی زنگنه  در مراسم تجلیل از فعالان صنعت چاپ استان کرمانشاه که به همت اداره کل ارشاد و با همکاری مجموعه چاپ استان برگزار شد، با اشاره به ۱۱ شهریور سالروز صنعت چاپ، گفت: امسال دومین دوره برگزاری مراسم تجلیل از فعالان صنعت چاپ استان است و سعی داریم در این مراسم مشکلات این حوزه را بررسی و تقدیری از فعالان این عرصه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه صنعت چاپ هم چون دیگر صنایع با مشکلاتی مواجه است، گفت: صنعت چاپ زیر بنای حوزه فرهنگ است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از صدور بیش از ۲۰ مجوز چاپخانه جدید در استان طی دو سال گذشته خبر داد.

وی با طرح سوالاتی از جمله اینکه "آیا صنعت چاپ در استان و کشور رونق دارد؟ " و " آیا صنعت چاپ از رونق حقیقی برخوردار است گفت: واقعا معضلات و مشکلات اساسی ای در این حوزه وجود دارد و این عزیزان با آن مواجه اند و در واقع با مجاهده این صنعت را زنده نگه می دارند.

رحیمی زنگنه، کمبود بودجه و مستهلک بودن تجهیزات را از مشکلات این حوزه در استان برشمرد و تصریح کرد: فعالان این حوزه برای تهیه تجهیزات و دستگاه های جدید نیاز به حمایت مالی و تسهیلات بانکی دارند.

وی افزود: حل مشکلات حوزه چاپ نیاز به یک عزم همگانی در حوزه صنعت و فرهنگ دارد. وی خاطرنشان کرد: سال قبل ۱۲۶ عنوان کتاب در استان به چاپ رسید که متاسفانه عمدتا در مراکز چاپ خارج از استان چاپ شده اند.

رحیمی زنگنه، هم چنین از وجود ۴۰ نشریه در استان خبر داد که اغلب آنها نیز در استان های همدان و تهران چاپ می شوند.

وی با اشاره به ظرفیت های استان از جمله هم جواری با عراق ابراز امیدواری کرد: استان کرمانشاه بتواند روزی قطب صنعت چاپ کشور باشد.