جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت آتش‌نشانان کرمانشاهی طی امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت آتش‌نشانان کرمانشاهی طی امسال

انجام بیش از ۱۵۰۰ عملیات توسط آتش‌نشانان کرمانشاهی

مدیرعامل آتش‌نشانی کرمانشاه از انجام هزار و ۵۲۲ عملیات اطفای حریق و امداد و نجات توسط آتش نشانان کرمانشاهی طی ۷ ماه سپری شده از سال جاری خبر داد.

حجت الله جهانبخشی درگفتگو باخبرنگار مهر، ازانجام یک هزارو ۵۲۲ عملیات توسط آتش نشانان کرمانشاهی طی ۷ ماهه سپری شده از امسال خبر داد.

وی افزود: از این تعداد یک هزار و ۴۶ مورد مربوط به آتش سوزی های رخ داده و ۴۷۶ مورد نیز سایر موارد امداد و نجات در این حوادث بوده است.

مدیرعامل آتش نشانی استان کرمانشاه گفت: از آتش سوزی های رخ داده بیشترین آمار با ۲۳۷ مورد مربوط به زمین های خالی و متروکه، ۲۰۷ مورد باغات، مزارع و پارکها، ۱۲۰ مورد مسکونی و ۷۴ مورد مراکز زباله و ضایعات بوده است.

وی بیشترین علل آتش سوزی ها را مربوط به بی احتیاطی و سهل انگاری با ۳۰۲ مورد، برق با ۱۲۵ مورد و گاز با ۵۰ مورد عنوان کرد.

جهانبخشی در خصوص عملیات های امداد و نجات نیز گفت: از ۴۷۶ مورد عملیات امداد بیشترین آمار مربوط به محبوس شدن در آسانسور با ۱۶۶ مورد، دفع حیوانات مزاحم با ۸۸ مورد، تصادفات و سرنگونی خودرو با ۸۱ مورد و خلاصی از اشیا حلقوی با ۵۷ مورد بوده است.

وی در خصوص تلفات انسانی و مصدومان طی عملیات های ذکر شده نیز گفت: در عملیات های فوق ۲۷ فوتی، ۱۴۴ مجروح و ۴۷۵ نجات یافته گزارش شده است، هم چنین عملیات های فوق منجر به جراحت دو تن از آتش نشانان ما شد.

مدیرعامل آتش نشانی کرمانشاه در پایان نسبت به رعایت نکات ایمنی توسط شهروندان به خصوص در فصل زمستان تاکید کرد و گفت: بنابر آمار سال های گذشته بیشترین اتفاقات در فصل سرما مربوط به نشت گاز و یا مسمویت با گاز منواکسید کربن است بنابراین شهروندان در این فصل نسبت به نصب ایمن وسایل گازسوز خود از هر نظر اطمینان حاصل کنند تا منجر به اتفاقات ناگوار و غیرقابل جبران نشود.