رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

فعالیت ۱۰۰۰ هیئت مذهبی دارای مجوز در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت ۱۰۰۰ هیئت مذهبی دارای مجوز در کرمانشاه

فعالیت ۱۰۰۰ هیئت مذهبی دارای مجوز در کرمانشاه

مسئول شورای هیئات مذهبی استان کرمانشاه از فعالیت یک هزار هیئت مذهبی دارای مجوز در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، تقی مقدسی امروز پنجشنبه در گردهمایی هیئات مذهبی استان کرمانشاه اظهار داشت: یکی از مهمترین مباحثی که بارها مورد تاکید قرار دادیم برگزاری اجتماعات عظیم عزاداری در کرمانشاه است.

مسئول شورای هیئات مذهبی استان کرمانشاه افزود: هیئات مذهبی و عزاداری‌ها در کرمانشاه باید انسجام داشته باشند و برای برگزاری اجتماع بزرگ اهتمام ورزند و وحدت داشته باشند. مقدسی افزود: کیفیت دسته‌های عزاداری ما باید بیشتر شود همچنین وحدت رویه بیشتری بر عزاداری‌ها حاکم شود.

مسئول شورای هیئات مذهبی استان کرمانشاه افزود: ۱۰۰۰ هیئت کُددار در استان داریم و از همه عزیزان تقاضا دارم در جلساتی که هر سه ماه یکبار برگزار می‌کنیم حضور داشته باشند.

وی ضمن بیان توصیه‌هایی افزود: در روز تاسوعا و عاشورا دسته جات عزاداری بر خیابان مدرس فشار نیاورند همچنین دسته جات و هیئات مسئله مهم امنیت را فراموش نکنند ضمن اینکه تقاضا داریم در جلسات و مراسمات به بیان احکام پرداخته شود.

نماینده دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این جلسه بر توجه به ۳ مسئله سلامت، مدیریت اقتصادی در هزینه‌ها و امنیت اجتماعی از سوی هیئات مذهبی تاکید کرد و گفت: اصل ما حفظ سلامت جامعه است و باید توجه داشت که ازدحام و استفاده از ظروف یکبار مصرف مشکل آفرین است.

دکتر الماسی تصریح کرد: ضمن اینکه باید در بحث نذورات از اسراف خودداری کرد اما نذورات باید مدیریت و جهت دهی شود همچنین در میان ازدحام و شلوغی‌ها مواظب جوانب امنیتی باشیم.