رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

فعالیت ۲۲هزار کانون فرهنگی‌هنری در مساجد کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت ۲۲هزار کانون فرهنگی‌هنری در مساجد کشور

فعالیت ۲۲هزار کانون فرهنگی‌هنری درمساجد کشور

معاون اداری مالی ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد گفت: 22 هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد سراسر کشور فعال هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حسین سالاری در مراسم اختتامیه همایش منطقه‌ای فرهنگ و هنر روستا و عشایر که امروز(پنجم مهر) در شهرستان صحنه برگزار شد، از مساجد به عنوان سنگر اصلی انقلاب یاد کرد و افزود: ورود مساجد به عرصه فرهنگ و هنر می‌تواند ثمرات زیادی به همراه داشته باشد.

سالاری در ادامه با تاکید بر اینکه تلاش داریم از طریق کانونهای مساجد به ویژه در مناطق روستایی به حوزه فرهنگ و هنر ورود داشته باشیم، گفت: کاشتن بذر فرهنگ در روستاها و مساجد با برداشت های زیادی همراه خواهد بود.

وی در ادامه برگزاری این همایش را گام خوبی در راستای کار کردن در حوزه فرهنگ و هنر روستا و عشایر برشمرد و و ابراز امیدواری کرد: با ورود سایر نهادها به این حوزه شاهد توسعه فرهنگ روستا و عشایر باشیم.

سالاری افزود: ستاد عالی کانونهای مساجد برای ورود به حوزه فرهنگ و هنر روستاها و عشایر اهتمام دارد. سالاری با اشاره به وجود ۲۲هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد سراسر کشور گفت: یازده هزار مورد از این کانونها در مناطق روستایی راه اندازی شده‌اند. به گفته وی تاکنون بیش از پنج هزار کتابخانه باز در مساجد روستایی و عشایری کشور فعال شده‌اند.