جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

فعالیت 107 رشته ورزشی در زیر مجموعه فدراسیون هنرهای رزمی - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 107 رشته ورزشی در زیر مجموعه فدراسیون هنرهای رزمی

فعالیت 107 رشته ورزشی در زیر مجموعه فدراسیون هنرهای رزمی

رییس هیات ورزشهای رزمی استان کرمانشاه از فعالیت 107 رشته ورزشی در زیر مجموعه فدراسیون هنرهای رزمی کشور خبر داد.

رضا بزرگیان در گفت و گو با خبرنگار سرویس ورزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: فدراسیون ورزشهای رزمی با زیر مجموعه 107 رشته و سبک مختلف که هرکدامشان به اندازه یک فدراسیون مستقل هستند، در واقع بزرگترین و وسیع ترین فدراسیون ورزشی در کشور است.

وی ادامه داد: این فدراسیون در دو بخش ورزش قهرمانی و ورزش همگانی فعالیت دارد که بخش ورزش همگانی این فدراسیون بسیار پر رنگ است.

رییس هیات ورزشهای رزمی استان کرمانشاه گفت: همه مردم رشته های ورزشهای رزمی را تحت عنوان کیک بوکس می شناسند که عموما روی رینگ برگزار می شود.

بزرگیان خاطرنشان کرد: از مجموع 107 رشته فعال در فدراسیون هنرهای رزمی کشور حدود 45 رشته و سبک ورزشی در استان کرمانشاه فعال است که اقدام به ساماندهی این سبک ها کرده ایم.

وی افزود: از شهریور ماه سال 93 که ریاست این هیات در استان کرمانشاه را بر عهده گرفتم سعی و تلاشم بر این بود که نظم خاصی به این هیات بدهم، چراکه در اداره کل ورزش و جوانان استان از این هیات به عنوان بی نظم ترین هیات ورزشی استان یاد می شد، به همین خاطر در همان ابتدای کار، فراخوانی دادیم و همه بزرگان، پیشکسوتان و فعالان این رشته را گردهم آوردیم و دست یاری برای کمک به هیات را پیش آنها دراز کردیم.

رییس هیات ورزشهای رزمی استان کرمانشاه گفت: زمانی که این هیات را تحویل گرفتم براساس آمار موجود تنها 1200 ورزشکار سازمان یافته داشت که با تلاش و همت همه دوستان، تعداد ورزشکاران سازمان یافته هیات را تا پایان همان سال (93) به بیش از سه هزار نفر رساندیم.

بزرگیان خاطرنشان کرد: مشکل اساسی این هیات ورزشی عدم حمایت اسپانسرها است، اما با این وجود تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که بتوانیم با حداقل امکانات بهترین شرایط را برای ورزشکاران استان رقم بزنیم. وی با بیان اینکه بانوان در هیات ورزشهای رزمی استان دارای جایگاه ویژه ای هستند، گفت: امروز یکی از بهترین هیات های ورزشی استان در امر فعالیت بانوان، همین هیات ورزشهای رزمی است که بانوان در قالب سبک ها و رشته های مختلف حضوری فعال و چشمگیر دارند.

رییس این هیات ورزشی خاطرنشان کرد: در طول این مدتی که سمت ریاست هیات ورزشهای رزمی استان را بر عهده گرفته ام تاکنون بیش از 20 اعزام به مسابقات کشوری و پنج اعزام به مسابقات بین المللی و خارج از کشور داشته ایم و توانسته ایم 14 مدال جهانی کسب کنیم.

وی یادآور شد: اخیرا هم ورزشکاران کرمانشاهی در مسابقات جهانی ایتالیا و هندوستان بسیار خوش درخشیدند. بزرگیان کسب 18 مدال آسیایی را از دیگر افتخارات هیات ورزشهای رزمی استان کرمانشاه عنوان کرد.

رییس هیات ورزشهای رزمی استان کرمانشاه همچنین به برگزاری کلاس‌های مختلف آموزشی داوری و مربیگری اشاره کرد و گفت: در همین مدت یکی دو سال اخیر دوره های بسیار پرباری در حوزه آموزش مربیگری و آموزش داوری در استان کرمانشاه برگزار کرده ایم.

وی همچنین از تجهیز خانه رزمی استان در مجموعه ورزشی امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: این مهم با حمایت ویژه مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان و دیگر مدیران این اداره کل صورت گرفت که جا دارد از تلاش تک تک آنها تقدیر ویژه داشته باشم.