جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت 220 آژانس تاکسی تلفنی در طرح سرویس مدارس - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 220 آژانس تاکسی تلفنی در طرح سرویس مدارس

فعالیت 220 آژانس تاکسی تلفنی درطرح سرویس مدارس

به گفته مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه 220 آژانس تاکسی تلفنی تحت پوشش سازمان تاکسیرانی کرمانشاه در طرح سرویس مدارس فعالیت خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، سجاد سلیمانی در دومين جلسه طرح ساماندهي سرويس مدارس برای سال تحصیلی آینده با بیان اینکه مديران مدارس حق انعقاد قرار داد با افراد حقيقي را نداشته و صرفا باید با شركتها و آژانسهاي تاكسي تلفني معرفی شده از سوی سازمان تاکسیرانی قرارداد منعقد كنند، گفت: سازمان تاکسیرانی هیچگونه مسئولیتی درمورد به کار گرفتن و انعقاد قرارداد با افراد حقیقی را نخواهد پذیرفت و با آن دسته از افراد شاغل نیز كه بخواهند سرويس مدارس انجام بدهند برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

سلیمانی با بیان اینکه سازمان تاکسیرانی وظیفه تصمیم سازی در امور سرویس حمل و نقل دانش آموزان را عهده دار است و با عزم جدی افزایش کیفیت ارائه خدمات به دانش آموزان و خانواده ها را در اولویت کاری خود قرار داده است، از والدين دانش اموزان خواست جهت حمل و نقل فرزندان خود از خانه به مدرسه و برعکس، فقط از خودروهاي عمومي و داراي صلاحيت در امر جابجائي  دانش آموزان که تحت نظارت سازمان تاکسیرانی در طرح سرویس مدارس فعالیت دارند، استفاده کنند.

به گفته وی 220 آژانس تاکسی تلفنی تحت پوشش سازمان تاکسیرانی کرمانشاه در طرح سرویس مدارس فعالیت خواهند داشت که از این تعداد 10 آژانس، آژانس بانوان و حدود 150 راننده نیز زن هستند.

سلیمانی از حضور رانندگان زن در طرح سرویس مدارس استقبال و از آنان دعوت کرد برای فعالیت در این طرح اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان تاكسيراني کرمانشاه از خودروهاي شخصي مجاز كه متقاضي خدمات سرويس مدارس هستند نیز خواست جهت دريافت پروانه فعاليت به سازمان تاكسيراني مراجعه کنند

سلیمانی سپس بر ضرورت آموزش به رانندگان سرویس‌های مدارس تاکید کرد و افزود: هماهنگي لازم جهت برگزاري كلاسهاي آموزش توجيهي ويژه مديران و رانندگان سرويس مدارس در فصل بازگشائي مدارس صورت گرفته است.

سلیمانی ادامه داد: آموزش و پرورش کرمانشاه با همکاری شرکت‌های خصوصی تاکسیرانی تلاش خواهند کرد تا نسبت به فراهم آوردن فضای لازم برای آموزش رانندگان سرویس‌های مدارس اقدام کنند که کارشناسان سازمان تاکسیرانی و پلیس نیز در این خصوص وارد عمل شده و نسبت به آموزش رانندگان سرویس‌های مدارس اقدام می‌کنند.

وی با یادآوری اینکه كليه تاكسي هايی كه در امر سرويس مدارس فعاليت دارند بايد ضمن برخوردار بودن از استانداردهای ایمنی، برچسب سرويس مدارس سال تحصیلی 95-94  بر روي شيشه آنها  نصب شده و رانندگان این خودروها كارت سرويس مدارس دريافت كنند، افزود: شرکتها و آژانس ها باید برچسب را از سازمان تاکسیرانی دریافت کنند و به رانندگان بدهند و رانندگان نیز ملزم به چسباندن آنها به خودروی خود هستند.

مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه با تأکید بر اینکه صلاحيت فردي و اخلاقي متقاضيان سرويس مدارس حتما بايد براي سازمان تاكسيراني توسط مراجع ذيصلاح محرز شود، افزود: توجه به خصوصیات فردی و شخصیتی راننده، کیفیت خودرو، نحوه ارتباط با والدین، نرخ شهریه، چگونگی دریافت و پرداخت شهریه، نحوه نظارت و ارزیابی و از همه مهمتر وجود شرایط تربیتی و فرهنگی در سرویس مدارس از جمله موضوعاتی است که سازمان تاکسیرانی با بهره گیری از کارشناسان و برنامه ریزان مجرب به ساماندهی آن پرداخته است.

وی با بیان اینکه نرخ مصوب شورای اسلامی شهر از طریق آموزش و پرورش به تمامی مناطق و مدارس شهر كرمانشاه اعلام خواهد شد و مدارس ملزم به رعایت این نرخ هستند، گفت: تمامی سرویس های مجاز مدارس شهركرمانشاه  ملزم به عقد قرارداد بر مبنای نرخ مصوب شورای اسلامی شهر كرمانشاه هستند و چنانچه سرویس مدرسه ای از نرخ مصوب تخطی کند، پیگیری و با او برخورد خواهیم کرد.

به گفته سلیمانی رسیدگی به وضعیت سرویس مدارس از طریق نظارت میدانی از سوی گشتهای کنترل سازمان تاکسیرانی و عوامل راهور در طول سال تحصیلی صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه همچنین با اشاره به اینکه 10 شرکت خصوصی تاکسیرانی هم اکنون پروانه بهره‌برداری دارند، گفت:‌ این شرکت‌ها در کنار آژانسهای تاکسی تلفنی با نظارت مستمر سازمان تاکسیرانی در مناطق مختلف شهر با مدارس و ادارات آموزش و پرورش برای جابجایی دانش آموزان همکاری می‌کنند، بنابراین این شرکت‌ها موظف به پاسخگویی در خصوص هرگونه مشکل در جابجایی دانش آموزان هستند.

وی یادآور شد: هماهنگي لازم با آموزش و پرورش و ارسال ليست شركتهاي حمل ونقل دورن شهري و آژانسهاي تاكسي تلفني مجاز جهت سرويس مدارس انجام شده است.