سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

فعالیت 53 داروخانه دامپزشکی در سطح استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 53 داروخانه دامپزشکی در سطح استان کرمانشاه

فعالیت 53 داروخانه دامپزشکی در سطح استان

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از فعالیت 53 داروخانه دامپزشکی در سطح استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر خلیل عبدی رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از فعالیت 120 مرکز دارویی، درمانی و پیشگیری بخش خصوصی در زمینه دامپزشکی در استان خبر داد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 53 داروخانه دامپزشکی در سطح استان کرمانشاه فعال هستند، اظهار داشت: همچنین 4 واحد درمانگاه دام کوچک نیز در استان فعالیت دارند که فعالیت آنها نیز توسط اداره کل دامپزشکی رصد می‌شود. این مقام مسئول اشتغال به امور درمانی و مایه کوبی در این واحدها را 46 مرکز اعلام کرد و افزود: یک بیمارستان مجهز نیز در زمینه دامپزشکی و درمان در استان مشغول خدمت رسانی تحت نظارت دامپزشکی است.

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه صنعت دام و طیور را از صنایع اصلی و تاثیر گذار در اقتصاد استان برشمرد و تصریح کرد: در راستای پیشگیری موثر و همچنین مقابله به موقع با بیماری های دام و طیور وجود مراکز متعدد حوزه دامپزشکی در استان به عنوان یک ضرورت مطرح است.

دکتر عبدی تصریح کرد: در حال حاضر 4 کارخانه تولید داروی دام و طیور و 8 شرکت توزیع در استان و زیر نظر دامپزشکی فعال هستند.

وی با اشاره به فعالیت 4 آزمایشگاه دامپزشکی در سطح استان، خاطرنشان کرد: داروخانه های دامپزشکی استان بر اساس میزان جمعیت دام های منطقه در نقاط مختلف استان راه اندازی شده اند و داروهای مورد نیاز دام ها را عرضه می کنند.