سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

قداره کش های "کوچه کفش" دستگیر شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

قداره کش های "کوچه کفش" دستگیر شدند

رئیس پلیس امنیت عمومی استان کرمانشاه گفت: قداره کش‌های کوچه کفش خیابان مدرس دستگیر و جهت عبرت برای سایر هنجارشکنان روانه زندان شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ "محمد رستمی" در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع چند مورد پرونده از سوی  مقام قضائی به این پلیس با موضوع تیراندازی و اخلال در نظم و قدرت نمایی با شمشیر و ایراد جرح عمدی توسط اراذل و اوباش سابقه دار و انتشار فیلم‌های آن در فضای مجازی، موضوع در دست بررسی قرار گرفت.

وی افزود: درگیری و اخلال در نظم در کوچه کیف و کفش چهارراه مدرس، نزاع و درگیری مسلحانه در خیابان خیام، تیراندازی و اخلال در نظم در میدان نیایش، نزاع دسته جمعی و قدرت نمایی اراذل و اوباش در خیابان دیزل آباد و ... از جمله مورادی بود که دستگیری عاملان آن در اولویت کاری پلیس امنیت قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: در این راستا با توجه به حساسیت موضوع و تأکیدات سلسله مراتب فرماندهی، با تلاش شبانه روزی و اقدامات فنی و پلیسی ضمن شناسایی مخفیگاه متهمان، نسبت به دستگیری آن‌ها اقدام شد. سرهنگ رستمی تصریح کرد: پس از سیر مراحل قضائی تعداد ۱۳ نفر از اراذل و اوباش و عاملان اصلی تیراندازی و اخلال در نظم طی چند عملیات ضربتی دستگیر و با قرار تأمین مناسب جهت عبرت برای سایر هنجار شکنان روانه زندان شدند.

وی گفت: جهت نا امن کردن پاتوق اراذل و اوباش در نقاط جرم خیز سطح شهر از جمله قهوه خانه‌های واقع درحاشیه رودخانه چم بشیر طاقبستان، میدان امام (ره)، باغ ابریشم، چقاکبود، دولت آباد و .. با هماهنگی قضائی از تعداد ۲۵ واحد قهوه خانه موجود بازدید شد و متصدیان مربوطه ملزم به رعایت قوانین و ممانعت از تجمع اراذل و اوباش در آن مکان‌ها شدند.

رئیس پلیس امینت عمومی استان یادآور شد: با توجه به در پیش رو بودن مراسم چهارشنبه آخر سال و فرارسیدن عید نوروز و متعاقب آن ازدحام جمعیت و تردد بیشتر مردم در بازار و خیابان‌های اصلی شهر و متصور بودن هرگونه اقدام اوباشگرانه و اخلال در نظم و ایجاد هرج و مرج توسط اراذل و اوباش، برخوردهای لازم با ۲۰ نفر از اراذل و اوباش مطرح و سابقه دار در محلات مختلف کرمانشاه صورت گرفت.

سرهنگ رستمی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی ضامن تأمین امنیت عمومی شهروندان است، اما پایداری و ثبات آن نیازمند همراهی مردم قانونمدار و مسئولان ادارات و ارگان‌ها است تا در سایه این همت جمعی، فرصت ارتکاب جرم از قانون گریزان سلب شود.