سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

قدرت آسیب رسانی تهدیدات زیستی ازتهدیدات سایبری وشیمیایی بالاتراست - نمایش محتوای خبر

 

 

قدرت آسیب رسانی تهدیدات زیستی ازتهدیدات سایبری وشیمیایی بالاتراست

قدرت آسیب رسانی تهدیدات زیستی ازتهدیدات سایبری و شیمیایی بالاتراست

مدیر کل پدافند غیر عامل استان کرمانشاه گفت: تهدیدات زیستی بسیار گسترده است و قدرت آسیب رسانی آن از تهدیدات سایبری و شیمیایی نیز بالاتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، کیومرث رشیدی در همایش زیستی که به مناسبت هفته پدافند در سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: هدف پدافند مصون سازی جامعه انسانی است رشیدی در تعریف پدافند غیرعامل افزود: پدافند غیرعامل شامل هرگونه دفاع غیرمسلحانه است که قدرت بازدارندگی را افزایش می‌دهد و به دنبال کاهش آسیب است.

وی با تاکید بر اینکه باید سازوکاری برای مقابله با تهدیدات زیستی فراهم کرد، گفت: انتشار ویروس از طریق نباتات از جمله نمونه‌های تهدیدات زیستی است.

مدیر کل پدافند غیر عامل استان کرمانشاه اظهار کرد: اگر در مسیر مقابله با تهدیدات زیستی کار کنیم سربلندیم و اگر کوتاهی کنیم نمی‌توانیم جامعه انسانی را از آسیب مصون کنیم. وی با اشاره به منشا تهدیدات زیستی گفت: تهدیدات زیستی ممکن است منشا طبیعی داشته باشند و از طریق حشرات، حیوانات، گیاهان و تغییرات جوی منتقل شود که انسان در آن دخالت ندارد رشیدی افزود: تهدیدات غیرطبیعی تهدیدی که انسان ساخت باشد و خصومت و دشمنی و انگیزه و اراده در آن مطرح باشد.

وی با بیان اینکه تهدید تحول پذیر است، گفت: قدرت آسیب رسانی عوامل زیستی نسبت به سایر تهدیدات بالاتر است حتی از تهدیدات سایبری و شیمیایی بالاتر است. مدیر کل پدافند غیر عامل استان کرمانشاه افزود: تهدیدات زیستی بسیار گسترده است و متاسفانه توانایی دشمن در این حوزه خیلی بالاست.

وی بیان کرد: انسان، دام و طیور، محیط زیست، نباتات و گیاهان، آب آشامیدنی و صنایع غذایی ۶حوزه‌ای است که ماموریت مصون سازی داریم. رشیدی قابلیت انتقال سریع و گمنام بودن حمله کننده را از ویژگی‌های تهدیدات زیستی دانست و افزود: سلاح بیولوژی از تهدیدات زیستی است. مدیر کل پدافند غیر عامل استان کرمانشاه با بیان دیگر ویژگی تهدیدات زیستی گفت: ما در اثبات منشا آن ناتوانیم.