قدمگاه

استان کرمانشاه از دیر باز مسیر تردد زائران کربلا بوده و کرمانشاهیان در مهمان نوازی در این مسیر مشهور است . مسیر نجف تا کربلا برای عاشقان اباعبدالله(ع) که هر سال به عشق اربعین پای پیاده به سمت کربلا حرکت می کنند، شور دیگری دارد. زائران از ابتدای مسیر، با کوله ای سبک و کفش هایی ساده و آذوقه ای اندک، از شهر نجف پای در جاده عاشقی می گذارند. پیراهن تعلقات و مادیات و راحتی را در همان ابتدای مسیر از خود جدا کرده اند و با پای دل، قدم قدم پیش می روند. آسمان دلشان بی تاب رسیدن به حرم حسین (ع) است و دستهایشان تشنه لمس ضریح مطهر آن حضرت است.

اگر یک بار در میهمانی اربعین حسین حاضر شوی، دیگر برایت خیلی سخت می‌شود، در زمان‌های دیگر که حرم حسین آرام و بی‌هیاهو است آنجا باشی.
چون حس می‌کنی، تنها در اربعین است که حُرمت حرم حسین حفظ می‌شود؛
در اربعین است که کسی آرام وارد حرم نمی‌شود؛ همه به سر و سینه می‌زنند و در فراق حسین اشک می‌ریزند و ناله سر می‌دهند .

قدمگاه عنوان برنامه ای زنده است که از 17 مهرماه روزانه در دو نوبت در ساعت 15:30 دقیقه بعدازظهر و 21:45 دقیقه شب از رادیو کرمانشاه  پخش می گردد . برنامه شامل آیم های مختلفی است : متن فاخر ، ارتباط با گزارشگران اعزامی به مرز خسروی در سطح شهر و کربلا می باشد .

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کنندگان : سید میلاد حسینی ، مصطفی شکر بیگی ،محسن کرمی ، مهدی فصاحت

گویندگان : رویا صنعتی ، سودابه جمشیدی ، حدیث مظفری ، غلامرضا جمشیدی ، دولتشاهی ، رنجبری ، عزیزی ، کاکی ، قاسمی ، افخمی ، خسروی

نویسندگان : فرحناز مرادی ، سمیه نیازی ، ندابیاتی

گزارشگر مرز خسروی : مجتبی سلاح ورزی

تاریخ تولید: پائیز 98