سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

قره‌سو در هر شهر دیگری بود به بهترین شکل از آن استفاده می‌شد - نمایش محتوای خبر

 

 

قره‌سو در هر شهر دیگری بود به بهترین شکل از آن استفاده می‌شد

ساماندهی قره سو

استاندار کرمانشاه در بازدید از طرح ساماندهی حاشیه رودخانه "قره‌سو"، گفت: این رودخانه در هر شهر دیگری بود به بهترین شکل از آن استفاده می‌شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی بابادی روز چهارشنبه ( 2اردیبهشت) از طرح ساماندهی حاشیه رودخانه قره‌سو بازدید کرد.

وی از رودخانه قره‌سو به عنوان یک جاذبه مهم گردشگری در شهر کرمانشاه یاد کرد که اگر در هر شهر دیگری واقع شده بود به بهترین شکل از آن استفاده می‌کرد.

استاندار کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، با همکاری شهرداری و شورای شهر کرمانشاه، در سال جاری شاهد ساماندهی حاشیه قره‌سو باشیم و به شکل خوبی برای استفاده عموم آماده سازی شود.

رضایی بابادی با بیان اینکه قره‌سو را می‌توان با کمترین پول ساماندهی کرد، یادآور شد: مشکل این طرح پول نیست، بلکه بیشتر به دنبال تهیه برنامه هستیم.

وی معتقد است: اینکه گفته می‌شود اعتبار و پول نیست، بهانه برای کسانی است که نمی‌توانند کار کنند.

به گفته مدیر ارشد استان کرمانشاه، در دل قره‌سو یک بخش دریاچه‌ای وجود دارد که می‌توان با لایروبی و ساماندهی آن علاوه بر جنبه تفریحی برای برنامه‌های ورزشی نیز از آن استفاده کرد.

رضایی بابادی خاطرنشان کرد: این دریاچه برای قایقرانی استعداد زیادی دارد که با فدارسیون قایقرانی نیز در خصوص آن تفاهم شده و لازم است اداره کل ورزش و جوانان نیز پای کار بیاید تا بتوان با کمترین هزینه و به بهترین شکل این دریاچه را سامان داد.
 
استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه لایروبی رودخانه را می‎‌‌توان سه ماهه انجام داد، گفت: ساماندهی دریاچه زمان بیشتری نیاز دارد و به تیر و مرداد کشیده خواهد شد.

وی در خصوص ورود فاضلاب به رودخانه قره‌سو نیز تصریح کرد: با برنامه‌ریزی و جلساتی که برگزار شده قرار است جلوی ورود فاضلاب به این رودخانه گرفته شود و مسیر فاضلاب از قره‌سو خارج شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه از پروژه پل قوسی کرمانشاه نیز بازدید کرد و افزود: کار احداث این پل تقریبا تمام شده و به زودی افتتاح می‌شود که احداث آن گامی موثر در کاهش حجم ترافیک خواهد بود.