جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

قطع آب در ۶ شهر و شهرستان استان کرمانشاه در پی بارش برف - نمایش محتوای خبر

 

 

قطع آب در ۶ شهر و شهرستان استان کرمانشاه در پی بارش برف

قطع آب در ۶ شهر و شهرستان استان کرمانشاه در پی بارش برف

مدیرروابط عمومی آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه از قطع آب ۶ منطقه ازاستان در پی بارش برف اخیر خبر داد وگفت: خوشبختانه هم اکنون مشکل خاصی در آب شهری استان نداریم.

علی حسین مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص وضعیت آب مناطق مختلف استان در پی بارش های دو روز اخیر گفت: چون معمولا تاسیسات آب مرتبط با برق است، جاهایی که قطع برق اتفاق می‌افتد تاسیسات آب نیز دچار مشکل شده و قطع یا افت فشار آب اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: در پی بارش های اخیر و قطع برق روز گذشته ما شاهد قطعی آب در شهرستان های صحنه، بخشی از شهرستان کنگاور، ماهیدشت، بخشی از شهر اسلام آباد غرب و شهر گهواره بودیم.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، قطعی برق مذکور را ناشی از اختلال در ایستگاه های پمپاژ آب مناطق مذکور دانست که با برق کار می کنند.

وی ادامه داد: در پی این بارش ها در شهر کرمانشاه نیز با نوسات برق زیادی مواجه بودیم که خود این اتفاق نیز منجر به قطع و افت فشار آب بخش جنوبی شهر کرمانشاه شامل مناطقی چون شهرک شهید باهنر، شهرک معلم، رودکی، باغ ابریشم تا انتهاب مسکن و ظفر شد.

چهارساعت بعد از قطع برق آب قطع خواهد بود مرادی گفت: هم چنین شمال شهر کرمانشاه چون مناطق سعدی، خیام، کوچه ثبت، بازرگانی و میدان جمهوری نیز تا پاسی از شب با قطع آب مواجه بودند.

وی خاطرنشان کرد: تاسیسات ما به واسطه ایستگاه پمپاژ آب را به مخازن ذخیره پمپاژ می کند و زمانی که قطع برق اتفاق می افتد، این پمپاژ صورت نمی گیرد و مقدار آبی که ما در مخازن داریم سریعا مصرف شده و آبی جایگزین نمی شود و زمانی که آبی جایگزین نشود مخازن ما خالی بوده و مردم دچار مشکل قطعی یا افت فشار آب خواهند بود.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: البته زمانی نیز که مشکل قطع برق رفع می شود تا ۴ ساعت بعد شاهد تبعات آن و افت فشار و قطع آب خواهیم بود، چرا که تا مخازن ما ذخیره سازی کنند و آبگیری شود و به دست مردم برسد زمانبر است.

وی ابراز امیدواری کرد، امروز با مشکل قطع برق در استان مواجه نشویم. آب برخی مناطق جوانرود قطع است مرادی تصریح کرد: ابتدای امروز صبح در منطقه روانسر و شهر جوانرود  که بخشی از آن از ایستگاه پمپاژ صادق آباد تامین آب می شود شاهد قطعی آب بودیم.

وی افزود: هم اکنون آب بخش روانسر وصل شده اما هنوز تاسیسات برق در جوانرود به دلیل قطع برق فعال نیست و منتظریم که برق این منطقه نیز وصل شده تا مشکلی از این بابت نداشته باشیم.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: خوشبختانه هم اکنون وضعیت آب شهری استان نسبت به روز گذشته نرمال است و به مشکل خاصی برنخوردیم.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون قطع آب در مناطق دیگر استان نداریم اما افت فشار داریم. البته در صورتی که خدای ناکرده با قطع برق مواجه شویم به سبب متکی بودن تاسیسات ما به شبکه برق شاهد قطع آب یا افت فشار خواهیم بود. مرادی افزود: هر زمان که قطع برق اتفاق بیفتند تبعات آن باعث قطعی یا افت فشار خواهد شد.

وی از اعزام تانکرهای آب سیار به نقاطی به از نظر وضعیت آبرسانی حاد باشد خبر داد و گفت: نمی گذاریم مردم در این زمینه در مضیقه باشند و علاوه بر آن بسته های آب نیز بین مناطق مختلف توزیع می شود.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تاکید و خاطر نشان کرد: البته خود مردم نیز ذخیره آب داشتند و ما از قبل طی اطلاعیه هایی قطعی آب مناطقی را که پیش بینی کرده بودیم اطلاع رسانی کرده ایم.