رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

قطع گاز 8 جایگاه CNG در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

قطع گاز 8 جایگاه CNG در کرمانشاه

قطع گاز 8 جایگاه CNG درکرمانشاه

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه از قطع انشعاب گاز هشت جایگاه عرضه سوخت CNG استان به دلیل عدم رعایت الزامات استاندارد خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمودرضا نیازی با اعلام این خبر، اظهار کرد: به منظور تامین ایمنی و سلامت استفاده کنندگان، مالکان و شهروندان و همچنین جلوگیری از بروز حوادث احتمالی، انشعاب گاز هشت جایگاه CNG استان به علت رعایت نکردن الزامات استاندارد، عدم انجام اقدامات موثر جهت رفع نقایص بحرانی و همکاری نکردن با کارشناسان اداره کل استاندارد استان کرمانشاه از سوی شرکت گاز استان قطع شد.

نیازی با تاکید بر اینکه طبق قانون همکاری نکردن جایگاه و عدم رفع نواقص بحرانی منجر به قطع انشعاب گاز جایگاه خواهد شد، گفت: علی‌رغم تذکر، اخطار نهایی و دادن مهلت کافی، هشت جایگاه عرضه سوخت CNG در سطح استان همکاری لازم را در این خصوص با کارشناسان این اداره کل و شرکت‌های بازرسی نداشتند، لذا از طریق شرکت گاز استان به ‌منظور جلوگیری از بروز حوادث ناگوار در حین استفاده از این جایگاه‌ها، انشعاب آن‌ها تا زمان رفع کامل نواقص قطع شد.

وی با اشاره به اینکه روند استانداردسازی بیش از 75 درصد جایگاه های CNG در حال انجام است، خاطر نشان کرد: از 72 جایگاه CNG دارای مجوز فعالیت در سطح استان، از ابتدای امسال روند بازرسی و استانداردسازی 56 جایگاه آغاز شده که از این تعداد 34 جایگاه CNG توانسته‌اند تاییدیه مرحله اول استاندارد را دریافت کنند و 22 جایگاه نیز در حال رفع نواقص اعلام شده از سوی شرکت‌های بازرسی هستند.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه افزود: در راستای تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی پيرامون اهميت و ضرورت اجرای سياست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی و روح كلی حاكم بر اين سياست‌ها كه همانا كاهش تصدی‌گری دولت در موارد غيرضروری و ايجاد زمينه حضور بخش خصوصی در عرصه اقتصاد كشور است، سازمان ملی استاندارد به‌عنوان یک دستگاه حاکمیتی بخشی از امور تصدی‌گری خود را طی برنامه زمان‌بندی به بخش خصوصی واگذار کرده است.

وی افزود: در این راستا با هماهنگی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی عملکرد نازل‌های جایگاه‌های CNG به صورت دوره‌ای توسط شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده مورد بازرسی قرار می‌گیرد.