جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

قلی و شمامه - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

قلی و شمامه

Loading the player...

علیرغم آموزه های دینی ما و با وجود آموزش هایی که در جامعه داده می شود،هنوز هم کم نیستند پدر و مادرهایی که تنبیه را به زعم خود بهترین راه آدم کردن فرزندانشان می دانند و آموزش درس زندگی به کودکان خود را از طریق کتک زدن یا توهین کردن جایز می دانند. شاید تصور کنید در حال حاضر گرایش والدین به تنبیه بدنی کمتر باشد اما واقعیت این است که فرهنگ نادرست تنبیه به دلیل عدم شناخت از راه های تربیتی معقول هنوز هم یک راه کار مهم برای والدین محسوب می شود.

در طول زندگی همه ی رفتارها و عملکرد کودکانمان مناسب و مورد رضایت ما نیست . حتی گاهی رفتارهایی از کوکانمان سر می زند که لازم است با آن برخورد جدی صورت گیرد اما نکته مهم این است که چگونه باید گودکان را از یک عمل باز داشت .تنبیهی خوب است که در عین حال کودک را فرمانبردار کند و در عین حال او حس نکند قدرتی او را مجبور به انجام کاری می‌کند. پس تنها در شرایطی که ضروریی است، فرزندتان را تنبیه کنید و در صورتی که می‌خواهید او را از چیزی محروم کنید. هرگز مواردی را که تعادل روانی‌اش را بر هم می‌زنند،حذف نکنید.

اگر فرزند‌تان عاشق فوتبال است و می‌خواهید تنبیهش کنید، دیدن فوتبال را قدغن کنید نه بازی کردن آن را. از نظر تمامی مشاوران کودک، کلام بهترین راه‌حل برای هوشیار کردن کودک است. روانشناسان معتقدند مدت زمان تنبیه آن هم به صورت محروم كردن كودك نبایستی بیشتر از 10 دقیقه به طول انجامد و نكته مهمی كه وجود دارد این است كه محرومیت حتماً در اتاقی اعمال شود كه هیچ‌گونه جذابیتی برای كودك نداشته باشد.در این انیمیشن نیز به بحث تنبیه به صورتی کودکانه و طنزآلود می پردازد .