جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

قوانینی که در روند سرمایه گذاری ایجاد مانع می کنند باید لغو شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

قوانینی که در روند سرمایه گذاری ایجاد مانع می کنند باید لغو شوند

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان گفت: مجموعه قوانین و دستورالعمل هایی که در روند سرمایه گذاری ایجاد مانع می کنند و بازدارنده هستند باید لغو شوند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ نشست مدیران حوزه سرمایه گذاری به ریاست دکتر خسروی مدیرکل مرکزقوانینی که در روند سرمایه گذاری ایجاد مانع می کنند باید لغو شوند خدمات سرمایه گذاری استان برگزار شد.

در این نشست با حضور مدیران سازمان های صنعت معدن و تجارت، برق منطقه ای، جهاد کشاورزی، شرکت ارتباطات زیرساخت، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد،مسایل و مشکلات حوزه سرمایه گذاری و نحوه هم افزایی سازمان ها و دستگاه های مرتبط با این حوزه مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

مدیرکل مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در این نشست با تاکید بر لزوم تسهیل فرایند سرمایه گذاری در استان اظهار داشت: تسهیل در روند سرمایه گذاری و رفع موانع موجودبر سر راه کارآفرینان از جمله اهداف مهمی است که در راستای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب، توسط دولت تدبیر و امید با جدیت در حال انجام است.

دکتر خسروی تصریح کرد: متأسفانه مجموعه قوانین و دستورالعمل هایی وجود دارند که همچنان در روند سرمایه گذاری ایجاد مانع می کنند و بازدارنده هستند که باید پس از شناساسی به دنبال لغو آن ها باشیم

 این مدیر اقتصادی افزود: در این میان معرفی پتانسیل ها، مشوق ها و مزیت های سرمایه گذاری استان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در قالب های مناسبی به سرمایه گذاران و کارآفرینان ارایه شوند. در این نشست همچنین موضوعاتی همچون تسریع در پاسخ به استعلام حوزه های سرمایه گذاری، برگزاری دوره های آموزشی وتدوین نقشه های جامع سرمایه گذاری از دیگر موضوعاتی بود که طرح و بررسی و سپس به تصویب رسید.