رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

قوه قضائیه همکاری لازم برای پیشبرد اهداف بهزیستی رابه عمل می‌آورد - نمایش محتوای خبر

 

 

قوه قضائیه همکاری لازم برای پیشبرد اهداف بهزیستی رابه عمل می‌آورد

معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: در راستای پیشبرد اهداف سازمان بهزیستی استان کرمانشاه، قوه قضائیه همکاری و مساعدت لازم را به عمل خواهد آورد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام هادی صادقی امروز شنبه در جریان بازدید از شیرخوارگاه معتضدی کرمانشاه با تسلیت ایام سوگواری محرم اظهار داشت: بهزیستی از سازمان‌های امدادی مهم است که در موارد آسیب دیدگی در جنبه‌های مختلف ورود پیدا می‌کند و کار بهزیستی بسیار شایسته تقدیر است.

معاون فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به اینکه کار در سازمان بهزیستی اجر معنوی به دنبال دارد، افزود: رسیدگی به معلولان، کودکان، سالمندان و افراد بدسرپرست و بی‌سرپرست لذت‌بخش است و از نظر معنوی و روحی سبب تعالی آدمی می‌شود.

حجت‌الاسلام صادقی بیان کرد: کارکنان سازمان بهزیستی با وجود سختی کار اما سرزندگی دارند و به خاطر دستگیری از افراد نیازمند کمک، هنگام کار نشاط فوق‌العاده‌ای دارند چون این کار در ذات خود بسیار زیبا و لطیف است. وی با اشاره به فرمایشی از رسول گرامی اسلام(ص) دستگیری از ایتام را دارای اجر فراوان اخروی دانست و گفت: هم نشینی و همسایگی با پیامبر(ع) در بهشت نصیب کسی می‌شود که از ایتام دستگیری کند.

حجت‌الاسلام صادقی افزود: کسانیکه در بهزیستی کار می‌کنند با کودکانی معصوم سروکار دارند که لطیفه‌های خلقت‌اند و چه بهتر که کار آنها با نیت قربة الی‌الله همراه باشد. معاون فرهنگی قوه قضائیه با بیان اینکه بنای دادگستری بر همکاری با بهزیستی برای پیشبرد فعالیت‌های این سازمان است، افزود: مدیر کل دادگستری استان کرمانشاه به این مسئله بسیار اهمیت می‌دهد.

وی ضمن تاکید بر عدم افراط و تفریط در کارها تصریح کرد: در خصوص این درخواست که روند فرزندخواندگی برای کودکانی که بدسرپرست هستند از مسیر قانونی آسان شود باید گفت از نظر اخلاقی، عرفی و شرعی جایز نیست که به هر قیمتی سرپرست کودک را تغییر داد و بالاخره تعدادی کودک که بدسرپرست هستند باید در بهزیستی بمانند و اینجا تحت سرپرستی این سازمان باشند.

حجت‌الاسلام صادقی بیان کرد: دادگاه نمی‌تواند حکم به تغییر سرپرست دهد و ما این حق را نداریم که والدین کودک را سلب صلاحیت دائم کنیم زیرا اگر این کودکان به خانه‌های مردم بروند به مرور وابستگی ایجاد می‌شود و اگر والدین حقیقی زمان فرزندشان را بخواهند آسیب ایجاد می‌شود و لذا سخت‌گیری قانون‌گذار حق است.

وی در خصوص کم کاری نهادهای مسئول در استان کرمانشاه نسبت به اجرای طرح مناسب سازی برای معلولان گفت: این عرض بنده جای مزاح دارد اما از مسئولان بخواهید تا یکبار با چشم بسته یا نشسته بر روی ویلچر از خیابان عبور کنند تا خودشان مشکلات معلولان را درک کنند و اقدام لازم را انجام دهند.

حجت‌الاسلام صادقی خطاب به مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: مسئله مناسب سازی باید در شورای اداری استان با حضور دیگر مسئولان حل شود و بهزیستی مصادیق مناسب سازی را پیدا و ارائه دهد و دادگستری نیز همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.

وی با اشاره به اینکه کار در سازمان بهزیستی اجر معنوی به دنبال دارد، افزود: رسیدگی به معلولان، کودکان، سالمندان و افراد بدسرپرست و بی‌سرپرست لذت‌بخش است و از نظر معنوی و روحی سبب تعالی آدمی می‌شود.

حجت‌الاسلام صادقی بیان کرد: کارکنان سازمان بهزیستی با وجود سختی کار اما سرزندگی دارند و به خاطر دستگیری از افراد نیازمند کمک، هنگام کار نشاط فوق‌العاده‌ای دارند چون این کار در ذات خود بسیار زیبا و لطیف است.