جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

قیمت آجیل امسال بالا نرفته - نمایش محتوای خبر

 

 

قیمت آجیل امسال بالا نرفته

رییس اتحادیه آجیل و خشکبار کرمانشاه با بیان اینکه کمبودی در زمینه آجیل عید وجود ندارد، گفت: خوشبختانه امسال در زمینه اقلام آجیل افزایش قیمت نداشته‌ایم.

مرتضی شهبازی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه آجیل به میزان کافی برای عید در بازار موجود است، گفت: خوشبختانه کمبودی در این زمینه نداریم.

وی افزود: امسال همچنین افزایشی در قیمت اقلام آجیل نداشته‌ایم و در حال حاضر پسته در بازار بسته به نوع آن از جنس خوب و مرغوب که مورد نظر ماست از 40 تا 55 هزار تومان، بادام خارجی 50 و بادام ایرانی 70 هزار تومان، فندق 40 تا 45 هزار تومان، مغز فندق خارجی 45 تا 50 هزار و مغز فندق ایرانی 75 هزار تومان، تخمه ژاپنی 20 تا 26 هزار تومان و تخمه کدو گوشتی اعلا 24 هزار تومان عرضه می‌شود.

شهبازی با بیان اینکه تمام بادام هندی موجود در بازار قاچاق است، گفت: بادام هندی در خارج از کشور تولید می‌شود و ما واردات قانونی در زمینه این محصول نداشته‌ایم و تمام بادام هندی موجود در بازار قاچاق است.

وی با بیان اینکه بازرسی از واحدهای صنفی عرضه کننده آجیل و خشکبار در ایام نزدیک به عید نوروز تشدید می‌شود، گفت: قطعا در بازرسی‌ها با هر نوع تخلف از جمله ارائه محصول بی‌کیفیت و یا گران‌فروشی برخورد می‌کنیم. رییس اتحادیه آجیل و خشکبار کرمانشاه تاکید کرد: به هیچ عنوان در واحدهای صنفی اجازه عرضه آجیل و خشکبار بی کیفیت داده نمی‌شود.

شهبازی افزود: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر نوع تخلف از جمله بی‌کیفیت بودن محصول و یا گرانفروشی آن را به دفتر اتحادیه به شماره تماس 37273232 گزارش دهند.

وی همچنین از مردم خواست تا حتما آجیل و خشکبار را از واحدهای صنفی خریداری کرده و به آجیل دستفروشان اعتماد نکنند. شهبازی افزود: کیفیت و سلامت آجیل دستفروشان را تایید نمی‌کنیم و درصورتی که از این افراد آجیل بی‌کیفیت خریداری شود امکان پیگیری و شکایت برای خریدار وجود ندارد، بنابراین تاکید ما این است که افراد آجیل و خشکبار را حتما از واحدهای صنفی خریداری کنند . وی یادآور شد: در حال حاضر 250 واحد صنفی آجیل و خشکبار بصورت عمده و خرد در سطح کرمانشاه فعالیت دارند.