جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

قیمت گوشت قرمز در بازار نزولی است ممنوعیت صادرات دام زنده - نمایش محتوای خبر

 

 

قیمت گوشت قرمز در بازار نزولی است ممنوعیت صادرات دام زنده

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به رو به نزولی قیمت گوشت قرمز در بازار، گفت: بر اساس گزارش‌های دریافت شده شب گذشته (27 دی) قیمت هر کیلوگرم دام زنده در کرمانشاه 15 هزار تومان بوده که نسبت به هفته گذشته حدود 2500 تومان کاهش داشته است.

خسرو شهبازی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، قیمت گوشت قرمز را در استان متفاوت دانست و افزود: در حال حاضر متوسط قیمت گوشت قرمز در مرکز استان حدود 35 هزار تومان و در شهرستان‌ها بین 27 تا 28 هزار تومان است.

به گفته شهبازی گوشت قرمز با افزایش حدود سه هزار تومانی نسبت به گذشته همراه بوده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سپس از ممنوعیت صادرات دام زنده خبر داد و این ممنوعیت را با بالا رفتن قیمت گوشت قرمز در داخل مرتبط دانست.

شهبازی با اشاره به بیشتر شدن صادرات دام زنده از استان کرمانشاه در سال جاری در مقایسه با سال گذشته، اظهار کرد: این موضوع در کنار صادرات دام زنده توسط برخی استانهای دیگر استان فارس، کشور را تا حدودی با کمبود دام زنده و به‌ویژه بره پرواری مواجه کرد.

شهبازی با بیان اینکه کمبود دام زنده از اربعین خود را نشان داد، ادامه داد: از دوم و سوم آذر ماه امسال قرنطینه گوسفند زنده برای صادرات محدود و از حدود دو هفته گذشته صادرات دام زنده ممنوع شده و تنها افرادی که مجوز صادرات دام از قبل را دارند می توانند صادرات داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: با توجه اینکه تولد بره‌های جدید از حدود یک ماه آینده آغاز خواهد شد، بعید است تا پایان امسال صادرات دام زنده از استان داشته باشیم.

شهبازی افزود: البته عوامل زیادی در افزایش قیمت گوشت قرمز تاثیر دارند که افزایش قیمت دلار و بالا رفتن قیمت همه اقلام در پی آن، در افزایش قیمت گوشت قرمز بی تاثیر نبوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه افزایش قیمت گوشت قرمز بدلیل شیوع آنفولانزای پرندگان را بی ارتباط دانست و گفت: بعید است بین این دو ارتباطی وجود داشته باشد.

شهبازی با اشاره به تولیدات 36 هزار تنی گوشت قرمز استان کرمانشاه، افزود: نیاز سالانه استان به گوشت قرمز 26 هزار تن است و در استان مازاد تولید داریم.