رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

كرمانشاه براي توسعه نيازمند ايده هاي خلاقانه و پيگيري هاي جسورانه است - نمایش محتوای خبر

 

 

كرمانشاه براي توسعه نيازمند ايده هاي خلاقانه و پيگيري هاي جسورانه است

كرمانشاه براي توسعه نيازمند ايده هاي خلاقانه وپيگيري هاي جسورانه است

استاندار كرمانشاه : با ارایه طرح های خلاقانه و پیگیری های مستمر و جسورانه می توان روند توسعه کرمانشاه را شتاب بخشید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ دكتر رازاني شامگاه ديروز در كارگروه آب، كشاورزی و منابع طبیعی استان،دكتر رازاني، كرمانشاه براي توسعه نيازمند ايده هاي خلاقانه و پيگيري هاي جسورانه است كشت گلخانه اي را يكي از اولويت هاي اصلي در حوزه كشاورزي قلمداد كرد و گفت: در زمينه توسعه گلخانه ها مديريت ارشد استان يك هدف گذاري هزار هكتاري انجام داده است و اجرايي شدن اين برنامه را با جديت دنبال مي كند.

استاندار كرمانشاه اظهار داشت: در گام اول عرصه هايي كه شرايط بهتری برای تبديل به گلخانه در کمترین زمان ممکن را دارند شناسايي شده اند و مدیریت ارشد استان در حال رفع مشكلات زیرساختی و قانونی برای فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری مجموعه ها و افراد داوطلب می باشد.

این مدیر ارشد ارایه فراخوان جهت سرمایه گذاری در بخش کشت گلخانه ای را منوط به فراهم شدن زیرساخت ها و رفع مشکلات حقوقی دانست و گفت: در تلاش هستیم یک مدل سرمایه گذاری مشارکتی مناسب برای عرصه های دولتی فراهم کنیم تا موانع موجود در این زمینه رفع شوند.

وی در ادامه از سیاست های حمایتی دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه روستایی خبر داد و گفت: دفتر توسعه روستایی ریاست جمهوری طرحی را خدمت رهبر معظم انقلاب برده اند که بر مبنای آن يک و نیم میلیارد دلار از محل منبع صندوق ذخیره ارزی به امر اشتغال زایی و ایجاد رونق اقتصادی در روستاها اختصاص می یابد.

دکتر رازانی افزود: در این زمینه قرار است روال قانونی کار طی شود و دولت در حال تدوین لایحه ای برای ارایه به مجلس شورای اسلامی طی روزهای آینده هستند. استاندار کرمانشاه با استقبال از توسعه گلخانه های کوچک در روستاها اظهار داشت: روستاها دارای زمین و آب کافی برای ایجاد گلخانه های کوچک هستند. در گام اول می توان این طرح را در چند روستا به صورت پایلوت اجرا کرد و در ادامه آن را توسعه داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از پيگيري هاي موفقیت آمیز مدیریت ارشد استان در زمینه پالايشگاه آناهيتا خبر داد و گفت: خوشبختانه استان تعامل خوبي با مديريت جديد صندوق ملي توسعه دارد و موضوع تأمين ارز پالايشگاه آناهيتا از اين صندوق به سرانجام خوبي رسيده است.

دکتر رازانی از پيگيري هاي مديريت ارشد استان براي افزايش سهميه استان از منابع آبی طرح گرمسيري خبرداد و گفت: در اين زمينه گزارشي شفاف، جامع و مستدل تهيه می شود و براي سازمان مديريت و برنامه ریزی کشور ارسال مي كنيم. تلاش می کنیم در این گزارش سيماي اوليه طرح و مطالبات استان وابعاد آن شرح داده شود تا مورد داوري سازمان مديريت و برنامه ريزي قرار بگيرد.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: وزارت نيرو در اين زمينه دغدغه هايي همچون تغيير اقليم را دارد كه با ارايه ادله هاي مناسب مي توان سازمان مديريت را مجاب كرد كه به نفع استان راي دهد.