رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

كشف 5000 کيلوگرم "برنج" قاچاق در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

كشف 5000 کيلوگرم "برنج" قاچاق در کرمانشاه

ریيس پليس آگاهی استان کرمانشاه از كشف ۴۹۶۰ کيلوگرم برنج خارجی قاچاق به ارزش 300 ميليون ريال و دستگيری دو قاچاقچی در اين زمينه خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ محمدرضا اميری در تشريح اين خبر اظهار کرد: در پی کسب خبری از منابع اطلاعاتی استان هرمزگان مبنی بر اينکه قاچاقچيان با استفاده از کاميون‌های پوششی در قالب شرکت‌های مجاز اقدام به خريد يک محموله برنج خارجی کرده‌اند و قصد انتقال آن به استان کرمانشاه را دارند، موضوع در دستور کار كارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق كالای اين پليس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تعقيب و مراقبت، ساعت و محل تردد خودروی حامل کالای قاچاق مشخص شد، لذا اکيپی از کارکنان اداره مبارزه با قاچاق كالا با هماهنگی مقام قضایی به مسيرهای موردنظر اعزام و موفق شدند کاميون تريلی حامل محموله قاچاق را در حين تخليه بار به داخل خودرویی ديگر، توقيف کنند.

اين مقام انتظامی تصريح کرد: در بررسی اوليه مشخص شد خودرو حامل برنج خارجی است که جهت بررسی بيشتر به همراه دو متهم دستگير شده به پليس آگاهی منتقل شدند و پس از انتقال و توزين مقدار 4960 کيلوگرم برنج قاچاق به ارزش 300 ميليون ريال ضبط و توقيف شد.

اميری يادآور شد: پديده قاچاق كالا ضربات جبران‌ناپذيری به اقتصاد كشور وارد می‌كند كه در اين راستا نيروی انتظامی با تمام توان و امكانات با قاچاقچيان كالا مقابله خواهد كرد.