رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

لزوم برنامه‌ریزی در راستای معرفی سنت وقف در جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم برنامه‌ریزی در راستای معرفی سنت وقف در جامعه

لزوم برنامه‌ریزی در راستای معرفی سنت وقف در جامعه

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه بر لزوم برنامه‌ریزی در راستای معرفی سنت وقف در جامعه تاکید کرد و گفت: با اجرای امینانه نیات واقفین می‌توان فرهنگ وقف را به جامعه معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه حجت‌الاسلام مجید میرزایی در همایش طرح مهر تحصیلی که در کرمانشاه برگزار شد، اجرای امینانه نیات واقفین را از اهداف اصلی مجموعه اوقاف برشمرد و افزود: اداره اوقاف تنها موظف به اجرای نیات واقفین است و حق هیچ گونه تغییری در نیات را ندارد و باید برای استفاده از موقوفات بر اساس نیات واقفین در جامعه برنامه‌ریزی کند.

میرزایی سمت و سو دادن واقفین به سمت نیات جدید را در راستای کمک به حل مشکلات جامعه نیازمند برنامه‌ریزی دانست و افزود: اگرچه امکان تغییر نیات واقفین وجود ندارد، اما می‌توان با برنامه ریزی و فرهنگ سازی واقفین جدید را به سمت نیات متناسب با نیاز جامعه سمت و سو داد و از این طریق از سنت حسنه وقف در راستای حل مشکلات روز جامعه بهره گرفت.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه این همایش از محل نیات واقفین خیر اندیش استان کرمانشاه برگزار شده است، افزود: این همایش جهت ارائه خدمات به دانش‌اموزان برگزار شده است.

میرزایی یکی از اهداف اصلی برگزاری همایش مهر تحصیلی را ارتقای آموزش در جامعه عنوان کرد و افزود: یکی دیگر از مهمترین اهداف برگزاری این همایش تلاش در راستای معرفی سنت وقف در جامعه می‌باشد.

میرزایی توسعه سنت وقف در بین معلم‌ها، مربیان و خانواده‌ها را از کارکردهای برگزاری همایش‌های اینچنینی عنوان و ابراز امیدواری کرد: ماحصل برگزاری اینچنین همایش‌هایی رشد موقوفات استان باشد.