رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در کنار پیشرفت کتابخانه ها - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در کنار پیشرفت کتابخانه ها

لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در کنار پیشرفت کتابخانه ها

مشاور نهاد کتابخانه های عمومی کشور بر لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در کنار رشد و پیشرفت فضای کتابخانه ای تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مهر دخت وزیرپور کشمیری پیش از ظهر امروز یکشنبه در مراسم معارفه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: برای پیشبرد اهداف نهاد کتابخانه های عمومی کشور باید در کنار پیشرفت فضای کتابخانه ای فرهنگ کتابخوانی نیز به نحو احسن ترویج شود.

وی با بیان اینکه نهاد کتابخانه ها یک خانواده است افزود: ما از کتابداران انتظار داریم یک عضو فعال و صادق باشن و همه همکاران را حمایت کنند.

عضو هیئت امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با تاکید بر اینکه کتابخانه متعلق به جامعه و همه مردم است خطاب به مجموعه کارکنان این اداره کل گفت: انتظاری همکاری صادقانه شما با مدیرکل جدید را داریم و اینکه از تجربیات یکدیگر استفاده کنید.

وی هم چنین خطاب به مجموعه اجرایی و مدیریتی استان اعم از استانداری و شهرداری گفت: انتظار همکاری همه اینها را با نهاد کتابخانه های عمومی استان داریم.

چرا که این نهاد، یک نهاد فرهنگی است و برای همه مردم جامعه فعالیت می کند. وزیرپور، بخش کودک کتابخانه را یکی از بخش های مهم برشمرد و افزود: ایجاد این بخش از جمله اقدامات مثبتی است که باید به منظور سرمایه گذاری آینده مملکت انجام شود.