سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

لزوم توجه به سلامت روانی و اجتماعی زنان سرپرست خانوار - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم توجه به سلامت روانی و اجتماعی زنان سرپرست خانوار

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه بر توجه به سلامت روانی و اجتماعی زنان خصوصا سرپرست خانوار در جامعه تاکید کرد و آن را از مولفه‌های اثرگذار برشمرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دوره آموزشی یک روزه بهداشت روانی و سلامت اجتماعی درزنان سرپرست خانواربه همت دفتر توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی باهمکاری کلینیک مددکاری اجتماعی بامداد و با حضور نمایندگانی از سیار کلینیک های مددکاری کرمانشاه امروز دوشنبه درمحل ورک شاپ دانشکده علمی کاربردی بهزیستی برگزارشد.

مرتضی کوهی معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه در این دوره اظهار کرد: ایجاد بهداشت روانی و اجتماعی یکی از مؤلفه های جدایی ناپذیر حرفه مددکاری و علوم رفتاری است. وی ادامه داد: چنانچه بهداشت و سلامت روانی اجتماعی زنان به عنوان مؤلفه ها توسعه هر جامعه مدنظر گرفته شود می توان در مسیر اعتلای آن جامعه گام برداشت. به گفته معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه، اگر مادران جامعه از همه لحاظ در سلامت باشند می توانند فرزندانی را تربیت کنند که برای کشور سازندگی داشته باشند.

شایسته کرم خانی مسئول دفتر زنان و خانواده بهزیستی استان کرمانشاه نیز در این دوره بر تأثیر بسیار مطلوب سلامت روانی و اجتماعی زنان سرپرست خانوار در توانمندسازی آنها تأکید کرد.

دکتر آزاد دارابی مدرس دانشگاه نیز در این دوره گفت: زنان از ارکان مهم جامعه به شمار می روند و سلامت اجتماعی آنها باید اولویت کاری متولیان امر رسیدگی به آنها باشد.