رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

لزوم حفظ حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم حفظ حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان

حفظ حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان ضروری است

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: حفظ حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان ضروری است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مجتبی ملکی در مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان شهرستان کرمانشاه اظهارکرد: انجام خدمات حمایتی برای کاهش آسیب های اجتماعی زندانیان و خانواده‌های آنان امری بسیار ضروری است.

وی تاکید کرد: حفظ حقوق شهروندی وکرامت انسانی زندانیان به عنوان عضوی از جامعه که به علت سهل انگاری مرتکب جرم و در نهایت گرفتار زندان شده‌اند، بسیار ضروری است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه بی‌تفاوتی به وضعیت زندانیان و خانواده های آنان را باعث بروز مشکلات اجتماعی توصیف و بر ضرورت رسیدگی بیش از پیش به مشکلات این قشر آسیب پذیر تاکید کرد.

 اژدر اسدبگی مدیرکل زندان های استان کرمانشاه نیز فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی حوزه تحت نظارت را تشریح کرد و ایجاد درآمد پایدار برای رفع نیازهای مالی زندانیان وخانواده آنان را به عنوان فرآیندی مهم مورد تاکید قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: توانمندسازی زندانیان اولویت مهم و اثرگذاری بر ارتقای فعالیت های نظام زندانبانی است که تحقق آن نیازمند همت خیران و نیکوکاران باهدف تقویت بنیه مالی و گسترش خدمات رفاهی و فرهنگی انجمن های حمایت از زندانیان است.