سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

لزوم ساماندهی متکدیان و کودکان کار - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم ساماندهی متکدیان و کودکان کار

باید متکدیان و کودکان کارساماندهی شوند

فرماندار کرمانشاه ساماندهی و توانمندسازی کودکان کار را ضروری دانست و بر لزوم ورود همه ارگان‌های مرتبط با این موضوع برای حل معضل کودکان کار تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر در جلسه ساماندهی متکدیان و کودکان کار که در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به نمود بیشتر تکدیان و کودکان کار در شهر کرمانشاه گفت: دستگاه‌های مختلف باید به این مقوله ورود دلسوزانه داشته باشند.

فرماندار کرمانشاه افزود: متکدیان و کودکان کار چهره شهر را نامناسب کرده‌اند و عدم ساماندهی و توانمندسازی آنها می‌تواند مشکلاتی را برای دیگر شهروندان به‌وجود آورد. رنجبر سپس با تاکید بر لزوم ساماندهی کودکان کار و متکدیان گفت: پروسه جمع‌آوری و توانمندسازی متکدیان باید تکمیل شود.

رنجبر بهزیستی را متولی ساماندهی کودکان کار دانست و افزود: بهزیستی باید در مورد ساماندهی و توانمندسازی کودکان کار برنامه کاربردی ارائه بدهد.

بهروز عبدی مسئول اردوگاه چشمه سفید نیز در این نشست با تاکید بر اینکه اولین مشکل اردوگاه کودکان کار هستند، گفت: بعد از جمع‌آوری این کودکان به صورت موقت در اردوگاه نگهداری می‌شوند و بدلیل نبود امکانات، نداشتن مشاور و ... امکان نگهداری بلند مدت آنها وجود ندارد.

عبدی کودکان کار را به دو دسته معتاد و غیرمعتاد تقسیم بندی کرد و افزود: کودکان کار معتاد تا سم‌زدایی کامل در اردوگاه نگهداری می‌شوند، اما شرایط نگهداری کودکان کار غیرمعتاد را نداریم.

عبدی افزود: اگر محلی وجود داشته باشد که کودکان کار در آنجا ساماندهی شده و در راستای توانمندی سازی آنها اقدام شود، می‌توان به حل کامل مشکل این کودکان امید داشت.

علی ناصری رئیس اداره اجرائیات شهرداری کرمانشاه نیز در این نشست با تاکید بر اینکه از نظر قانون کار، کودکان زیر 15 سال حق کار کردن ندارند، افزود: اگر قانون در مورد کودکان کار اجرایی شود تمامی مشکلات حل خواهد شد.