سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

لزوم شناسایی عوامل طلاق دراستان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم شناسایی عوامل طلاق دراستان کرمانشاه

لزوم شناسایی عوامل طلاق دراستان

لزوم شناسایی عوامل طلاق در استان،پرداختن به آن در منبرهای سخنرانی و تاثیر مشاوره در پیشگیری از این آسیب اجتماعی از مواردی بود که در شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه مطرح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه امروز چهارشنبه با محوریت آسیب شناسی طلاق، و با حضور دستگاه های فرهنگی استان در بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار شد تا تدابیری برای کاهش این آسیب اجتماعی اندیشیده شود.

 در این جلسه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد نسبت ازدواج، طلاق در استان رخ می دهد گفت: پنج شهرستان استان دارای مراکز مشاوره طلاق هستند که درصدد تعمیم آن به همه شهرستانها هستیم.

ابراهیم رحیمی زنگنه با تاکید بر اینکه سازمان بهزیستی به عنوان دستگاه اصلی ارائه دهنده خدمات مشاوره ای فعالیت کند که بر سایر مراکز مشاوره دستگاه ها نظارت کند عنوان کرد: این سازمان می تواند برای سایر مارکز ارائه دهنده خدمات مشاوره ای دوره اموزشی برگزار کند.

همچنین نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به لزوم تجمیع مراکز مشاوره گفت: لازم است عوامل اصلی طلاق در استان توسط بهزیستی شناسایی و دسته بندی شود و منبری ها درباره این عوامل ایراد سخنرانی کنند.

حجت الاسلام حسینی کیا با تاکید بر اینکه این ظرفیت سازی باید در تمام بخش ها انجام شود بیان کرد: همچنین باید تدابیری برای محدود کردن میزان مهریه تا سه الی چهار برابر توان فعلی مالی زوج اندیشیده شود تا از میزان طلاق ها کاسته شود.

برنامه سازی برای پیشگیری از طلاق مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان کرمانشاه نیز آمادگی خود را برای ساخت برنامه درباره علل طلاق و نیز دعوت کارشناسان بهزیستی اعلام کرد. مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه نیز با اشاره به لزوم فعالیت دستگاه های متولی فرهنگ در حوزه فرهنگ سازی گفت: اختلاط های زن و مرد، کم رنگ شدن باورهای دینی از جمله علل افزایش طلاق است که با ساماندهی فرصتهای شغلی میان زن و مرد و اولویت دادن به متاهلین تا حدودی می توان به کاهش این معضل کمک کرد.

مشاوره تاثیر زیادی در کاهش طلاق دارد مدیر کل بنیاد شهید استان کرمانشاه نیز با اشاره به اینکه آمار طلاق میان زنان شاغل و نیز در سالهای نخست ازدواج بیشتر است گفت: عدم آموزش های زوجین پیش از ازدواج از جمله علت چنین امری است.

معاون اجتماعی استانداری کرمانشاه نیز گفت: در استان فارس حجم طلاق ها با اجرای طرح بهار نکو کاهش یافته به گونه ای که در این طرح پیش از طلاق بهزیستی نسبت به ارائه خدمات مشاوره ای اقدام می کند که مقدمات لازم برای الگوگیری از طرح مذکور فراهم شده است.