جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

لزوم طنین‌انداز شدن صدای اذان در ادارات - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم طنین‌انداز شدن صدای اذان در ادارات

لزوم طنین‌انداز شدن صدای اذان درادارات

مشاور عالی استاندار کرمانشاه نقش نماز را در کاهش آسیبهای اجتماعی پررنگ ارزیابی کرد و افزود: در جامعه نماز خوان میزان بروز آسیب ها و ناهنجاری‌های اجتماعی کمتر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، جعفر همتی در اجلاس نماز استان کرمانشاه که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، استاندار و اعضای شورای اداری این استان برگزار شد، با بیان اینکه طنین‌انداز شدن صدای اذان در ادارات نشانه‌ای از ام‌القراء بودن نظام است، از مسئولین استان خواست تا برای این مهم برنامه‌ داشته باشند و صدای اذان از ادارات طنین‌انداز شود.

همتی سپس با تاکید بر اهمیت اقامه نماز اول وقت در ادارات گفت: نماز بر همه امور ارجح است و مسئولان باید برای اقامه نماز اول وقت در ادارات برنامه داشته باشند.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه ادامه داد: اگرچه اقامه نماز جماعت مورد تاکید است، اما زمان اقامه نماز باید کوتاه بوده و خیلی وقت کارکنان را نگیرد، لذا نباید بیشتر از 20 دقیقه از وقت کارکنان به نماز اختصاص پیدا کند.

همتی سپس با تاکید بر وجود برخی ازنقص‌ها در بازدیدهای اعضای ستاد اقامه نماز استان از مساجد و نمازخانه‌های ادارات، از مسئولان خواست تا برای رفع این نواقص برنامه‌ریزی کنند.

همتی خواستار توجه ویژه به نمازخانه‌های ادارات شد و افزود: باید نمازخانه ادارات تجهیز شده و در شان نماز باشند. وی همچنین خواستار توجه ویژه به بخش خواهران نمازخانه‌های ادارات شد و از مسئولین خواست تا فضای در خور شان نماز را داشته باشند.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه هیچ اداره‌ای نباید بدون روحانی باشد، گفت: همه ادارات استان باید برای اقامه نماز روحانی داشته باشند و در این زمینه باید با سازمان تبلیغات اسلامی هماهنگ شوند. همتی با تاکید بر اینکه همه کارها باید تابعی از نماز باشد، اظهار کرد: بدون نماز کارها به درستی به سرانجام نمی رسد و ابتر می‌مانند.

همتی نقش نماز را در کاهش آسیب های اجتماعی پررنگ دانست و افزود: در جامعه نماز خوان میزان طلاق، آسیب‌های فضای مجازی، حاشیه نشینی‌ و دیگر آسیب ها و ناهنجاری‌های اجتماعی کمتر خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه استان کرمانشاه جزو استان‌های برتر در حوزه اقامه نماز است، ابراز امیدواری کرد: با توجه بیشتر مسئولین شاهد درخشش همیشگی استان در این حوزه باشیم. در این نشست دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش استان رتبه برتر اقامه نماز را به خود اختصاص دادند و مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین از 13 دستگاه دیگر نیز تجلیل شد.

همچنین مدیر امور استانهای ستاد اقامه نماز کشور انگشتری متبرک مقام معظم رهبری را به دلیل حضور فعال آیت الله علماء نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در دبیرستان‌ها برای اقامه نماز، به ایشان هدیه کرد.