سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

لزوم ورود نویسندگان به نگارش آثار متناسب با نیازهای جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم ورود نویسندگان به نگارش آثار متناسب با نیازهای جامعه

لزوم ورود نویسندگان به نگارش آثار متناسب بانیازهای جامعه

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه بر لزوم ورود پیدا کردن نویسندگان به نگارش آثار متناسب با نیازهای روز جامعه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار در نشست نقد و بررسی کتاب "لایکم کن" که امروز (20 آبان) با حضور مهناز فتاحی نویسنده‌ این کتاب در کتابخانه امیر کبیر کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه دو مقوله نوجوانان و فضای مجازی در این کتاب مورد توجه قرار گرفته است، گفت: توجه به این دو نکته مهم کتاب "لایکم کن" را در فهرست کتاب‌های مفید به ویژه در شرایط کنونی قرار داده است.

حسنی‌خونسار با بیان اینکه ورود دنیای مجازی به دنیای واقعی چالش‌های زیادی را پیش روی جامعه و خانواده‌ها قرار داده است، گفت: نگارش کتاب‌های اینچنینی سبب خواهد شد تا جامعه دید بازتری نسبت به موضوعات مختلف پیدا کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با بیان اینکه بخش زیادی از کاربران فضای مجازی را نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند، گفت: فضای مجازی همچون تیغ دو لبه‌ای است که در صورت استفاده درست می‌تواند کارکردهای مثبت بسیاری به همراه داشته باشد و در صورت عدم استفاده درست نیز می‌تواند خطرناک و آسیب‌زا باشد.

حسنی‌خونسار مصون ماندن از آسیب‌های فضای مجازی را نیازمند افزایش آگاهی دانست و افزود: خانواده‌ها باید آگاهی‌ خود را در مورد فضای مجازی بالا برده و از این طریق مانع از آسیب دیدن فرزندانشان شوند که این مهم لزوم ورود پیدا کردن نویسندگان به نگارش آثار اینچنینی را نشان می‌دهد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در ادامه بیان اینکه برپایی جلسات نقد کتاب می‌تواند نقش مهمی در سمت و سو یافتن افراد به سمت مطالعه داشته باشد، ابراز امیدواری کرد: برپایی جلسات نقد کتاب بتواند نقش مهمی در راستای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه داشته باشد.

حسنی‌خونسار افزود: یکی از محاسن برگزاری نشست‌های نقد کتاب با حضور نویسندگان آثار این است که نویسنده از نزدیک با منتقدان آثارش روبرو شده و همین اتفاق می‌تواند نقش مهمی در پختگی نویسنده به‌خصوص در نگارش آثار بعدی داشته باشد.