رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

لزوم گسترش آموزش‌های پیشگیری از ابتلا بهHIV در جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم گسترش آموزش‌های پیشگیری از ابتلا بهHIV در جامعه

آموزش‌های پیشگیری از ابتلا بهHIV باید درجامعه گسترش یابد

 مسئول پیشگیری از بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان کرمانشاه تمام افراد جامعه را در معرض ابتلا به HIV  و ایدز دانست و گفت: پرداختن به راهکارهای آموزشی برای پیشگیری از ابتلا بهHIV  و ایدز در جامعه ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر حسین بیگلری در کارگاه آموزشی منطقه ای پیشگیری و کنترل ایذر  که با حضور کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه های استان های ایلام، همدان، کردستان، لرستان و کرمانشاه در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر نقش مشاوره در پیشگیری از ابتلا به HIV  و ایدز، برگزاری چنین کارگاه هایی را در راستای پیشگیری از ابتلا به HIV  و ایدز در جامعه ضروری دانست و گفت: باید آگاهی جامعه را بالا برده و از این طریق جامعه را در برابر این بیماری مصون کنیم.

بیگلری با بیان اینکه تمام افراد جامعه در معرض ابتلا به HIV  و ایدز هستند، توجه به آموزشهای پیشگیرانه را حائز اهمیت دانست و  پرداختن به راهکار های آموزشی را برای پیشگیری از ابتلا به HIV  و ایدز در جامعه ضروری عنوان کرد.

وی با اشاره به تغییر الگوی ابتلای ایدز از معتادین تزریقی به رفتار های پر خطر جنسی گفت: این اتفاق آمار بالای بانوان مبتلا بهHIV  و ایدز را در پی خواهد داشت که این مسئله نیز به نوبه خود آمار بالای نوزادان متولد  مبتلا به HIV  و ایدز را به همراه دارد و این مهم و مقابله با آن لزوم آشناسازی جامعه با روش های ابتلا به آن را نشان می دهد.

بیگلری در ادامه با اشاره به شیوع مصرف مواد روانگردان در جامعه به ویژه در بین قشر جوان، تقویت مهارت های جرات مندانه و مهارت نه گفتن را برای مصونیت جوانان و به ویژه دانشجویان در این راستا حائز اهمیت دانست.

وی در ادامه دانشجویان را قشر مرتبط با همه اقشار جامعه دانست و گفت: دانشجویان می توانند مروجان خوبی برای انتقال دانسته های خود به جامعه باشند و لذا در نظر گرفتن برنامه های آموزشی پیشگیرانه برای آنها می تواند اثرات مثبت زیادی به همراه داشته باشد.