جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

لغو برنامه های سومین روز جشنواره بین المللی اقوام در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

لغو برنامه های سومین روز جشنواره بین المللی اقوام در کرمانشاه

لغو برنامه های سومین روز جشنواره بین المللی اقوام درکرمانشاه

با اعلام عزای عمومی در پی شهادت آتشنشان حادثه پلاسکو تمامی برنامه های روز سوم جشنواره بین‌المللی اقوام در کرمانشاه لغو شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مرکز کرمانشاه، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: در پی اعلام عزای عمومی و برای ابراز همدردی با خانواده ها و همکاران شهدای آتشنشان حادثه پلاسکو، تمامی اجراهای موسیقی و نمایش روز سوم جشنواره بین المللی اقوام (امروز شنبه 2 بهمن ) در کرمانشاه لغو شد.

ابراهیم رحیمی زنگنه با بیان اینکه لغو برنامه های امروز شنبه تغییراتی را در جدول اجراهای جشنواره به وجود خواهد آورد، افزود: بر اساس برنامه جدید، گروه های موسیقی شاهو دالاهو، آوا، خراسان، عاشق های تبریز و بیستون و همچنین نمایش های نذر قالی و چراغ دان در روز یکشنبه(سوم بهمن) اجرای برنامه خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه جشنواره نیز ساعت 16 فردا یکشنبه در تالار انتظار کرمانشاه برگزار می شود.

در جشنواره بین المللی اقوام 10 گروه موسیقی از اقوام گوناگون از سراسر ایران، سه گروه از کشورهای هند، تاجیکستان و افغانستان و 6 گروه موسیقی هم از استان کرمانشاه حضور دارند. در بخش تئاتر آیینی نیز 14 گروه شرکت دارند که 10 گروه از اقوام ایرانی و چهار گروه از استان کرمانشاه هستند.

همچنین در این جشنواره 15 غرفه مُد و لباس اقوام ایرانی و نیز پنج غرفه مُد و لباس استان کرمانشاه بر پا شده و نمایشگاه عکس و گرافیک اقوام نیز از دیگر بخش های آن است.