سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

لکه گیری 147 کیلومتر از راههای استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

لکه گیری 147 کیلومتر از راههای استان کرمانشاه

لکه گیری 147 کیلومتر از راههای استان

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال 95 تاکنون 147 کیلومتر از راههای استان، با اولویت راه های شریانی، اصلی و فرعی بهسازی، لکه گیری و روکش شده است. 

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کرمانشاه روز دوشنبه به نقل از عبدالله بهادری اعلام کرد: برای انجام این بهسازی ها و لکه گیری ها حدود 263 هزار تن آسفالت به ارزش 390 میلیارد ریال استفاده شده است.

وی به موقعیت و مرکزیت راه های شریانی استان کرمانشاه در تمام فصل های سال اشاره کرد و گفت: وجود مرز رسمی و بازارچه های اقتصادی در مقوله تجارت، مسیرعبوری زائران به کربلای ؛ معلی رسیدگی و بهسازی محور های موصولاتی را دارای اهمیت خاصی می کند.

وی اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی رسیدگی به راه های روستایی نیز در ردیف وظایف مهم این اداره است که شرایط را برای حمل و نقل روستاییان و تولیدات آنان فراهم می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 50 کیلومتر عملیات شانه سازی آسفالتی،67کیلومتر اجرای لایه تسطیحی (رگلاژی) در طول راه ها، 121 کیلومتر لایه نهایی روکش در قالب 20 پروژه به بهره برداری رسیده است.

وی در ادامه گفت: همزمان با انجام این عملیات ها حذف نقاط پرخطر، آشکارسازی تمام نقاط حادثه خیز شناسایی شده و با نصب نیوجرسی های مفصلی و لولایی و سایر عملیات های راهداری و ایمنی توسط این اداره کل ایمن سازی شده است.

استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت در غرب کشور قرار دارد.