جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

لینک شدن دفاتر مسافرتی کرمانشاه با تورهای گردشگری ترکیه - نمایش محتوای خبر

 

 

لینک شدن دفاتر مسافرتی کرمانشاه با تورهای گردشگری ترکیه

دفاتر مسافرتی کرمانشاه با تورهای گردشگری ترکیه لینک میشوند

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، از برنامه این اداره کل برای فعال کردن دفاتر خدمات مسافرتی کرمانشاه و لینک شدن آنها با تورهای گردشگری کشور ترکیه خبر داد.

به‌گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی هنری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اصغر رشنو در جلسه ای که با حضور مدیران شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین کرمانشاه در اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار شد، اظهارکرد: دفاتر خدمات مسافرتی کرمانشاه باید به سمتی حرکت کنند که بتوانند پذیرای تورهای مسافران خارجی باشند.

وی افزود: از دفاتری که در این حوزه وارد شوند حمایت می‌کنیم و در راستای توانمندسازی آنها اقداماتی را انجام خواهیم داد.

رشنو حضور شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین را فرصت مناسبی برای آژانس‌های مسافرتی کرمانشاه دانست و گفت: حرکت به سمت ارائه خدمات به تورهای خارجی درآمدها و منافع زیادی به دنبال دارد و اگر دفاتر می‌خواهند از سود سرشار این بازار استفاده کنند باید رویکرد خود را تغییر دهند.

وی اظهارکرد: توانمندسازی آژانس‌های مسافرتی کرمانشاه در دستور کار این اداره کل قرار دارد و بزودی با فعال کردن تعدادی از آژانس‌های توانمند آن‌ها را با تورهای گردشگری کشور ترکیه لینک خواهیم کرد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه 44 آژانس مسافرتی فعال کار می‌کنند که 33 مورد آن در شهر کرمانشاه و مابقی در سطح شهرستانها فعال هستند.

رشنو خاطرنشان کرد: هرچقدر دفاتر خدمات گردشگری استان فعال‌تر شوند، شاهد توسعه گردشگری استان خواهیم بود که توسعه گردشگری استان نیز توسعه همه‌جانبه که در راس آن اشتغالزایی است را به همراه خواهد آورد.

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه که به سرزمین سنگ و آب ایران معروف است، دارای چهار هزار اثر تاریخی شناسایی شده، بیش از 2200 اثر ثبت ملی شده و یک اثر ثبت جهانی شده است که در کنار همه اینها 50 منطقه نمونه گردشگری و 14 روستای هدف گردشگری نیز دارد.