سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

مبلغان چهره واقعی اسلام را نشان دهند - نمایش محتوای خبر

 

 

مبلغان چهره واقعی اسلام را نشان دهند

مبلغان چهره واقعی اسلام را نشان دهند

امام جمعه کرمانشاه هدف و برنامه اصلی دشمنان از طراحی جنگ نرم را  تو خالی نشان دادن اسلام دانست و گفت: برای جلوگیری از این اتفاق باید مبلغین دینی با مدیریت و تدبیر لازم برای نشان دادن چهره واقعی اسلام برنامه ریزی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، آیت الله مصطفی علماء در گردهمایی طلایه داران تبلیغ که تحت عنوان جلسه هم اندیشی و توجیهی مبلغین اعزامی به نقاط مختلف استان، امروز(22 مهر) در محل دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر لزوم اغنای نسل جوان در خصوص اسلام و واقعه عاشورا، از مبلغین اعزامی به نقاط مختلف استان در آستانه ماه محرم خواست تا سعی کنند کوتاه، مختصر و تاثیر گذار سخن بگویند و از این طریق برای اغنای جامعه به ِوِیژه نسل جوان برنامه ریزی کنند.

آیت الله علما بیان ارزش های واقعه عاشورا و فلسفه قیام سید الشهدا(ع) را از سوی مبلغان مورد تاکید قرار داد و  بیان حرف ها، روایات، وصیت نامه ها، مقتل ها، رجز خوانی ها  و ... را به مبلغان توصیه کرد و گفت: قیام امام حسین(ع) در روز عاشورا یک دنیا حرف برای گفتن دارد.

نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه کرمانشاه از دهه اول محرم به عنوان یک فرصت خیلی خوب برای نشر اسلام به شکل درست آن در جامعه یاد کرد و گفت: اگر مبلغین با برنامه باشند، چه بسا این 10 روز اول محرم بتواند به اندازه یک سال و حتی یک عمر مفید بوده و راه خیلی ها ر ا عوض کند.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت برنامه ریزی برای برگزاری جلسات خصوصی مبلغین اعزامی با اقشار مختلف مردم، گفت: جلسات خصوصی در بسیاری از موارد حتی از یک منبر رسمی هم اثرگذارتر است.

آیت الله علما در ادامه با اشاره به اینکه در استان کرمانشاه افراد با گرایش های مختلف دینی در کنار هم زندگی می کنند، گفت: گاه در یک روستای کوچک افرادی از اهل تشیع، تسنن و اهل حق در کنار هم زندگی می کنند که مطرح کردن مباحث تفرقه آمیز در چنین مواردی می تواند مشکلات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

آیت الله علما با تاکید بر اینکه بیان کلیات اسلام و صراط مستقیم باید سرلوحه کار مبلغان اعزامی به نقاط مختلف استان باشد، از مبلغین اعزامی به نقاط مختلف استان خواست تا از طرح مباحث تفرقه انگیز خودداری کرده و به مباحث تفرقه آمیز ورود پیدا نکنند.

 امام جمعه کرمانشاه در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری دردیدار اخیر خود با اصحاب رسانه، از جنگ نرم به عنوان حربه جدید دشمنان برای ضربه زدن به اسلام و نظام یاد کرد و گفت: تمام هدف دشمنان این است که اسلام را توخالی نشان دهند.

آیت الله علما از نشر اسلام واقعی به عنوان صدقه جاریه یاد کرد و بر لزوم نشر تفکر وحیانی و الهی در جامعه اسلامی تاکید کرد.