رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

متقاضیان تحصیل در مدارس آموزش از راه دور عجله کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

متقاضیان تحصیل در مدارس آموزش از راه دور عجله کنند

متقاضیان تحصیل در مدارس آموزش از راه دور عجله کنند

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه متقاضیان تحصیل در مدارس آموزش از راه دور آموزش و پرورش تا 15 آبان فرصت ثبت نام دارند، از متقاضیان تحصیل در این مدارس خواست برای ثبت نام عجله کنند.

سید مجتبی موسوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه در مدارس آموزش از راه دور دو دسته از دانش‌آموزان مشغول تحصیل هستند، گفت: تعدادی از این دانش‌آموزان لازم‌التعلیم بوده که به دلایل مختلف همچون نبود مدرسه و یا مشکلاتی نظیر بیماری و یا ازدواج زودهنگام و... از تحصیل بازمانده‌اند و دسته دوم بزرگسالانی هستند که تمایل به ادامه تحصیل پیدا کرده‌اند.

موسوی در ادامه با بیان اینکه مدارس آموزش از راه دور در مقاطع متوسطه اول و دوم دانش‌ آموز دارند، گفت: این مدارس در مقطع متوسطه دوم در رشته‌های نظری و کاردانش دانش‌آموز و هنرآموز دارند.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه با تحصیل در مدارس آموزش از راه دور دیگری نیازی به حضور دانش‌آموز سر کلاس درس نیست، گفت: با این حال کلاس‌های رفع اشکال برای دانش‌آموزان تشکیل می‌شود که شرکت در آنها اجباری نیست.

موسوی با بیان اینکه سن برای تحصیل در این مدارس مد نظر نیست، گفت: مشمولانی که موضوع معافیت تحصیلی برای آنها مطرح باشد باید در مدارس آموزش از راه دور تحصیلات پیوسته داشته باشند.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه استان کرمانشاه 27 مدرسه آموزش از راه دور فعال دارد، گفت: پنج مدرسه در شهر کرمانشاه و 22 مدرسه دیگر در شهرستان‌ها و مناطق اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه فعال هستند.

موسوی با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته در مجموع بالغ بر 3500 دانش‌آموز در مدارس آموزش از راه دور استان کرمانشاه مشغول به تحصیل بودند، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد سیر صعودی تعداد دانش‌آموزان این مدارس در استان باشیم.