جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

مجالس عزاداری امام حسین(ع) نباید سمت وسوی تبلیغات انتخاباتی بگیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

مجالس عزاداری امام حسین(ع) نباید سمت وسوی تبلیغات انتخاباتی بگیرد

مجالس عزاداری امام حسین(ع) نباید سمت وسوی تبلیغات انتخاباتی بگیرد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس و خبرگان رهبری در سال جاری، بر لزوم هوشیاری مردم و دستگاه های فرهنگی برای جلوگیری از به بی راهه رفتن مجالس عزا و سمت و سوی تبلیغاتی گرفتن آنها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام سید محمد باقر حسینی اراکی در جمع خبرنگاران، به بیان توضیحاتی در باب آسیب شناسی برپایی مجالس عزای امام حسین(ع) در ماه های محرم و صفر پرداخت و گفت: در اینکه دشمنان به دنبال خدشه وارد کردن به اصل عزاداری‌ها است، تردیدی وجود ندارد که مقابله با این مهم هوشیاری مداحان، وعاظ و مردم را می طلبد.

وی تکریم شعائر دینی را مهم دانست و گفت: امام حسین(ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر و مقابله با ظلم در روز عاشورا از جان خود و اهل بیت و یارانش گذشت، لذا رمز ماندگاری عاشورا را باید در اهداف آن جست.

وی جریان های تندرو و مسلمان نما را شبیه خوارج برشمرد که ایجاد نفاق و جدایی در بین مسلمانان را در برنامه دارند و گفت: برچیدن پرچم عزا هدف اصلی دشمنان اسلام از ابتدا بوده است.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس و خبرگان رهبری در سال جاری، بر لزوم هوشیاری مردم و دستگاه های فرهنگی برای جلوگیری از به بی راهه رفتن مجالس عزا و سمت و سوی تبلیغاتی گرفتن آنها تاکید کرد.

وی ورود پیدا کردن به اصل انتخابات و حضور حداکثری در آن را در اولویت دانست و گفت: مجالس عزاداری امام حسین(ع) نباید مورد سوء استفاده شخص یا اشخاص قرار گیرند و سمت و سوی حمایت از کاندیداهای انتخاباتی را به خود بگیرند.

حسینی اراکی در ادامه از محرم به عنوان فصل رشد و کمال یاد کرد و اصلی ترین پیام محرم را کفر ستیزی، ظلم ستیزی و استکبار ستیزی عنوان کرد.

حسینی اراکی سپس بر لزوم برگزاری برنامه های فرهنگی مختلف در راستای تبیین فلسفه قیام عاشورا در دهه اول ماه محرم تاکید کرد و بیان صحیح وقایع نهضت حسینی، تبیین فلسفه قیام عاشورا در بین مردم، اجرای صحیح نیات موقوفات مختص عزاداری سید الشهدا (ع) و اجرای ویژه برنامه های مذهبی مناسب در مساجد و بقاع متبرکه و تکایا را از جمله برنامه های این ایام برشمرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری همه ساله مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان توسط ارادتمندان و مشتاقان اهل بیت(ع) در مساجد، بقاع متبرکه، تکایا و سایر اماکن مذهبی، هدف از برپایی چنین سوگواره هایی را بصیرت افزایی در جامعه بیان کرد.

حسینی اراکی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه سوگواری بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور، گفت: برای اجرای این طرح 225 نفر مبلغ به نقاط مختلف استان اعزام خواهند شد.

حسینی اراکی با بیان اینکه امسال سوگواره بصیرت عاشورایی در 30 بقعه استان برگزار می شود، گفت: برگزاری تجمع بزرگ عاشورائیان، اجتماع بزرگ شیرخوارگان حسینی، همایش نوجوانان حسینی، تجمع بزرگ رهروان زینبی، برگزاری عزاداری های امام زین العابدین(ع) و مراسم شام غریبان در بقاع متبرکه و... را از برنامه های شاخص سوگواره بصیرت عاشورایی در استان کرمانشاه خواهد بود.