رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

مجمع نمایندگان استان کرمانشاه خواستار توقف فروش پالایشگاه کرمانشاه شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

مجمع نمایندگان استان کرمانشاه خواستار توقف فروش پالایشگاه کرمانشاه شدند

مجمع نمایندگان استان کرمانشاه خواستار توقف فروش پالایشگاه کرمانشاه شدند

مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در نامه ای به رئیس جمهور خواستار توقف فوری فروش پالایشگاه کرمانشاه به دلیل ابهامات بسیار در روند واگذاری و قیمت گذاری آن شدند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، در نامه نمایندگان استان کرمانشاه به رییس جمهور چنین آمده است: حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور سلام علیکم با احترام و آرزوی توفیق روز افزون برای جنابعالی و دولت محترم تدبیر و امید بدین وسیله واگذاری شرکت پالایش نفت کرمانشاه با توجه به گزارش واصله دارای ابهاماتی است که به شرح ذبل به استحضار می رساند:

1- میزان دارایی های این شرکت به طور مشکوکی در صورت های مالی بسیار ناچیز در نظر گرفته شده است.

2- انبار کالای این پالایشگاه دارای بیش از 13هزار قلم کالا به ارزش تقریبی بیش از 60 میلیارد تومان است.

3- مساحت زمین این پالایشگاه مطابق اسناد ثبتی موجود، بیش از 90هزار هکتار در بهترین نقطه شهر کرمانشاه قرار دارد که در کارشناسی بعمل آمده از قرار هر متر 50 هزار تومان در نظر گرفته شده است. در حالیکه بر اساس عرف محل حداقل سه میلیون تومان به صورت میانگین ارزش دارد.

4- پالایشگاه مذکور دارای 44مخزن نفتی به ظرفیت 155 میلیون لیتر به ارزش تقریبی بیش از 200میلیارد تومان می باشد.

5- بیش از 100تن کاتالیست که حاوی حدوداً 250کیلو گرم طلای سفید و 440 کیلوگرم رنیوم بوده که جز اموال این شرکت محاسبه نگردیده است.

6- اخیراً دستگاه مولد توربینی و کمپرسور توربینی به ارزش بیش از 70 میلیارد تومان خریداری و در محل پالایشگاه نصب که محاسبه نگردیده است. 7- این پالایشگاه دارای ادوات و ماشین آلات بی نظیری به ارزش تقریبی 50میلیارد تومان شامل جرثقیل های قول پیکر و ماشین آلات پیشرفته آتش نشانی می باشد.

8- این پالایشگاه بیش از 200میلیارد تومان تجهیزات صنعتی در مدار تولید دارد که بصورت شبانه روزی فرآورده های نفتی تولید می نماید.

9- این پالایشگاه دارای تعدادی املاک در محله صد دستگاه و سطح شهر به ارزش تقریبی بیش از20میلیارد تومان می باشد.

10- این شرکت دارای چهار باب منزل مسکونی جدید الاحداث به ارزش تقریبی 20 میلیارد تومان و 60 باب منزل قدیمی به ارزش 10 میلیارد تومان می باشد.

11- عدم محاسبه مجموعه خدماتی ، رفاهی و ورزشی این پالایشگاه ارزش تقریبی 30 میلیارد تومان.

با عنایت به مطالب مذکور استدعا دارد بمنظور صیانت از اموال بیت المال و جلوگیری از ارزان فروشی قدیمی ترین صنعت غرب کشور که منجر به بیکاری بیش از هزار نفر از پرسنل زحمت کش این صنعت در استان کرمانشاه می گردد، دستور توقف برای بررسی دقیق مراتب فوق و برخورد با خاطیان صادر فرمایید. گفتنی است: چند روز پیش خبری مبنی بر واگذاری پالایشگاه کرمانشاه با قیمت 180 میلیارد تومان منتشر شد که واکنش نمایندگان استان را در پی داشت.