جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

محرم فرصتی برای تحکیم اعتقادات جوانان - نمایش محتوای خبر

 

 

محرم فرصتی برای تحکیم اعتقادات جوانان

محرم فرصتی برای تحکیم اعتقادات جوانان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: ایام محرم فرصتی بسیار ارزشمند برای بیان ارزش‌های واقعه عاشورا و تحکیم مبانی اعتقادی جوانان است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله مصطفی علما امروز یکشنبه در گردهمایی «طلایه داران تبلیغ و جلسه توجیهی مبلغان اعزامی» با تاکید بر لزوم تبلیغ دین خدا و تدبیر و مدیریت در نحوه تبلیغ اظهار داشت: مبلغان باید با بیانی شیوا و مختصر با مردم به ویژه نسل جوان سخن بگویند و تاثیرگذار باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تبلیغ دین مبین اسلام را رسالت طلاب و مبلغان دانست و افزود: دین و آگاهی بخشی به مردم به جامعه حیات و روح می‌دهد و عمده کار مبلغان تبلیغ دین اسلام است. آیت‌الله علما تقویت ایمان را از نکات بسیار مهم برشمرد و گفت: امام راحل(ره) مردم را ۱۳ سال بیدار کرد و بصیرت بخشید و ایمان را در آنها تقویت کرد تا به پیروزی دست یافت.

امام جمعه کرمانشاه با ادامه توضیحات تاکید کرد: باید با ابتکار عمل به بیان ارزش‌های واقعه عاشورا پرداخت و جوانان را در مقاطع مختلف مدارس و دانشگاه‌ها و... با مباحث اعتقادی آشنا کرد زیرا جوانان امروز صرفه نظر از ظاهرشان، جوانان ولایی هستند که باید اعتقادات آنان محکم شود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به هجمه‌های دشمنان نسبت به جوانان گفت: امروز دشمن برای به انحراف کشاندن جوانان این مرز و بوم برنامه‌ریزی‌های متفاوتی دارد و ایام محرم می‌تواند در راهنمایی و ارشاد مردم به اندازه یک عمر مفید واقع شود.

مبلغان مذهبی در تبلیغات خود از بیان مباحث تفرقه‌آمیز بپرهیزند آیت‌الله علما با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با دانش آموختگان ارتش افزود: مقام معظم رهبری بر این نکته مهم و اساسی تاکید دارند که آمادگی ایمانی و اعتقادی است که به انسان‌ها حیات می‌بخشد و مایه نجات‌ است.

امام جمعه کرمانشاه با بیان توصیه‌هایی به مداحان گفت: مداحان باید رجزها را زنده کنند و هدف اصلی امام حسین(ع) را در جامعه ترویج دهند و مبلغان در برابر شبهات سینه سپر کنند. آیت‌الله علما با اشاره به تنوع قومیت‌ها و مذاهب در استان کرمانشاه خطاب به طلاب بیان کرد: در این استان مذاهب مختلف از جمعه اهل تسنن و اهل حق در کنار هم زندگی می‌کنند و در روستاهای استان ممکن است افرادی از اهل تسنن و اهل حق زندگی کنند و بنابراین از بیان مباحث تفرقه آمیز بپرهیزید زیرا ممکن است مشکلات جبران ناپذیری در پی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در پایان تاکید: آگاهی بخشی به مردم در مسئله بازسازی بقاع کربلا و نجف و حضور فعال و پررنگ برای مشارکت همه جانبه در برپایی مراسم اربعین از دیگر نکات مهم است که باید همگان به آن اهتمام ورزند.