جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

مخالفت مجمع نمایندگان استان با واگذاری پالایشگاه کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

مخالفت مجمع نمایندگان استان با واگذاری پالایشگاه کرمانشاه

مصری نماینده مردم کرمانشاه از مخالفت شدید مجمع نمایندگان استان با واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ارتباط تلفنی با خبر زاگرس با اشاره به سابقه بد واگذاری ها در استان کرمانشاه گفت: متأسفانه در سالهای گذشته ما شاهد واگذاریهایی همچون کارخانه کشمیر و نساجی غرب در استان کرمانشاه بوده ایم که الان اثری از آنها وجود ندارد و به تلی از خاک تبدیل شده اند.

وی با بیان اینکه این واگذاری ها برای مردم کرمانشاه خیری نداشته است، افزود: به جای اینکه به واحدهای صنعتی و اشتغالزای استان اضافه شود به بهانه های مختلف سعی می شود این چند واحدی که در کرمانشاه فعالیت دارند به بخش خصوصی واگذار شوند

 این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان کرمانشاه به شدت مخالفت خود را با این واگذاری اعلام کرده و درخواست کرده ایم فردا رئیس سازمان خصوصی سازی در مجلس حضور پیدا کند و در مورد این واگذاری توضیح دهد.

عبدالرضا مصری گفت: دلیل واگذاری پالایشگاه کرمانشاه را بدهی و ضرردهی آن اعلام کرده اند و این در حالی است که پالایشگاه آبادان به مراتب بدهی خیلی بیشتری از پالایشگاه کرمانشاه دارد اما با این وجود می خواهند پالایشگاه کرمانشاه را واگذار کنند.

وی تصریح کرد: پالایشگاه کرمانشاه اگر در حال ضرر دهی است پس چه سودی برای افرادی که قصد دارند آن را خریداری کنند به دنبال خواهد داشت.

این نماینده مجلس اظهار داشت: ترس ما این است که در آینده نزدیک همه ی ماشین آلات پالایشگاه کرمانشاه به عنوان آهن قراضه فروخته شود و آثاری از پالایشگاه کرمانشاه بر جای نماند.

مصری خاطرنشان ساخت: ما انتظار داریم مسئولان اجرایی استان جلوی این واگذاری را بگیرند و هر وقت که پالایشگاه آبادان با بدهی چندین برابر بیشتر از پالایشگاه کرمانشاه واگذار شد پالایشگاه کرمانشاه را هم واگذار کنند.