رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

مخالف برگزاری همایش‌های بدون دستاورد دراستان هستیم - نمایش محتوای خبر

 

 

مخالف برگزاری همایش‌های بدون دستاورد دراستان هستیم

مخالف برگزاری همایش‌های بدون دستاورد در استانیم

استاندار کرمانشاه گفت: دستگاه‌ها برای اجرای سیاست‌های صرفه جویی دولت باید تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی بابادی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: باید سیاست و برنامه‌های دولت در خصوص صرفه جویی و انضباط مالی توسط ادارات پیگیری شود و با هر اداره‌ای که در این راستا جدیت ندارد برخورد جدی صورت گیرد.

وی گفت: گاه بعضی همایش ها و مراسم برگزار می‌گردد که غیر از صرف هزینه‌های زیاد، هیچ دستاوردی برای جامعه به همراه ندارد و تنها به ایراد چند سخنرانی اکتفا می‌شود.

وی تصریح کرد: قطعاً برگزاری چنین همایش هایی ضرورتی ندارد و در استان از تشکیل این گونه همایش‌ها جلوگیری خواهد شد.

استاندار کرمانشاه همچنین ادارات و دستگاه های اجرایی استان را از راه اندازی کاروان ها و اعزام افراد برای افتتاح یک طرح و پروژه برحذر داشت و گفت: وقتی طرحی قرار است افتتاح شود پسندیده نیست که افراد زیادی از ادارات حضور پیدا کنند و طرح ها باید با حضور مردم و توسط پدر یا فرزند شهید افتتاح شود.

وی گفت: اینگونه کارها فقط هزینه به دنبال دارند، لذا از ادامه این کارها که روشی سنتی و ناپسند است بایدجلوگیری شود.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به وضعیت بودجه کشور گفت: ادارات و دستگاه های اجرایی با توجه به شرایط موجود باید از هزینه‌های غیر ضروری حتی یک ریال هم جلوگیری کنند.

وی گفت: برخی همایش‌ها که برگزاری آنها ضرورت دارد را می توان  با پرداخت هزینه‌های جزیی تشکیل داد، نه اینکه مسائل و جنبه های مختلف آن را که هیچ الزامی ندارد در نظر گرفت و هزینه های بسیاری را متقبل شد.

استاندارکرمانشاه تاکید کرد: همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید با جان و دل پذیرای سیاست صرفه جویی در استان باشند.

 رضایی با تاکید بر صرفه جویی و اجرای سیاست های دولت در این زمینه گفت: با اعمال این برنامه ها حدود شش هزار میلیارد تومان عاید کشور می گردد که این رقم برابر بودجه عمرانی استان ها در سال 1393 است.

وی بیان داشت: با اجرای این سیاست ها، علاوه بر اینکه از هزینه های غیر ضروری جلوگیری می شود و برگزاری برنامه ها راهبردی و دقیق تر می شوند، در کشور نیز ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال فراهم می‌شود.

 رضایی همچنین بر واگذاری طرح‌ها و پروژه‌ها به بخش خصوصی و با همکاری مردم تاکید کرد و گفت: واگذاری این طرح‌ها به بخش خصوصی تسریع در اجرای کارها را به دنبال خواهد داشت.

معاون امور عمرانی استانداری نیز گفت: اعتبارات عمرانی در سالجاری به پروژه هایی تخصیص پیدا می‌کند که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار هستند.

مهندس مجتبی نیک کردار افزود: پروژه های عمرانی برای به بهره برداری رسیدن اولویت بندی شده‌اند، لذا پروژه‌های اولویت دار با پیشرفت فیزیکی بالا محسوب می‌گردند.