رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

مدال طلای المپیک به گردن کیانوش رستمی وزنه بردار کرمانشاهی - نمایش محتوای خبر

 

 

مدال طلای المپیک به گردن کیانوش رستمی وزنه بردار کرمانشاهی

کیانوش رستمی وزنه بردار کرمانشاهی نخستین مدال طلا و نخستین مدال کاروان ورزشی ایران در المپیک 2016 ریو را از آن خود کرد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم ایران با رکورد 396کیلوگرم عنوان قهرمانی المپیک ریو را به دست آورد و رکورد مجموع جهان را نیز یک کیلوگرم ارتقا داد.

کیانوش رستمی وزنه بردار کرمانشاهی در هفتمین روز بازی های المپیک ریو بامداد امروز برای کسب مدال طلا به رقابت 10 وزنه بردار رفت و با ثبت رکورد 396 کیلوگرم در مجموع دو حرکت ، قهرمان المپیک ریو شد و اولین مدال را برای کاروان ایران به دست آورد.

او در یک ضرب 179 کیلوگرم و در دوضرب 271کیلوگرم را ثبت کرد و رکورد مجموع خود را نیز یک کیلوگرم ارتقا داد کیانوش رستمی هم چنین رکورد دار دوضرب و مجموع المپیک نیز شد. وی در نخستین حرکت خود پشت وزنه 174 کیلوگرم قرار گرفت و به راحتی توانست آن را مهار کند.

رستمی برای دومین مرتبه که بر روی تخته آمد باید 179 کیلوگرم را بالای سر می برد که باز هم به راحتی ان را مهار کرد و در یک ضرب اول شد اما در اخرین حرکت خود وزنه 182 کیلوگرم را از پشت سر انداخت و با همان 179 کیلوگرم به کار خود در یک ضرب پایان داد.

کیانوش رستمی در نخستین حرکت خو پشت وززنه 215 کیلوگرم که رکورد المپیک است ، قرا گرفت اما نتوانست آن را بالای سر ببرد. وی برای دومین مرتبه برای مهار وزنه 215 کیلوگرم بر روی تخته آمد و آن را ثبت کرد.

کیانوش رستمی سرانجام برای مهار وزنه 217 کیلوگرم بر روی تخته آمد و آن را مهار کرد و با 396 کیلوگرم مدال طلا المپیک را گرفت. او موفق شد رکورد دوضرب و مجموع المپیک را نیز به نام خود ثبت کرد. و رکورد مجموع جهان را نیز یک کیلوگرم ارتقا داد.

و اما نتایج دسته 85 کیلوگرم: 1-کیانوش رستمی از ایران با رکورد 179 یک ضرب، 217 دوضرب و مجموع 396 کیلوگرم (مدال طلا) 2-تیان تائو از چین با رکورد 178 یک ضرب، 217 دوضرب و مجموع 395 کیلوگرم (مدال نقره) 3-گابریال سینکرایا از رومانی با رکورد 173 یک ضرب، 217 دوضرب و مجموع 390کیلوگرم (مدال برنز)