جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

مراحل توسعه کارآفرینی در خانواده ها - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

مراحل توسعه کارآفرینی در خانواده ها

Loading the player...

دانلود

امروزه ظهور جلوه های تازه ای از خلاقیت و نوآوری در هر دو جنس زن و مرد باعث دگرگونی در سبک زندگی و نقش های والدین در درون خانواده ها شده , بطوریکه هر کدام از والدین با رفتارهای خود می توانند در رشد اعتماد به نفس , خلق ایده های جالب در خانواده  و تغییر مسیر شغلی فرزندان , نقش های اساسی داشته باشند . این اتفاق نیازمند توجه بالای والدین به ویژگی های فردی فرزند از هنگام تولد تا زمان شکل گیری شخصیت آنهاست .

وقتیکه پدر و مادر همچون الگویی تلاشگر در عرصه کار و تولید در جامعه ظاهر شوند نتیجه مثبت فعالیت آنها , فرزندان را به سمت و سویی می کشاند تا شغل والدین را ادامه دهند و یا حرفه ای را دنبال کنند و این طرز فکر ذهن آنها را به سمت ایده های نو و کسب موفقیت هدایت می کند . در این مرحله جوان یا نوجوان ایده کاری خود را با خانواده در میان می گذارد تا از حمایت مالی و اجتماعی آنها بهره مند شود . وظیفه والدین در چنین شرایطی شرح دادن ابعاد گستره فعالیت اقتصادی به عنوان هدایت او در مسیر بهتر و آغاز موفقیت او در راه اندازی کسب و کار است .

انسان های متفاوت , توانمندیهای متفاوتی دارند که اگر از همان دوارن نوجوانی در مسیر مشخص هدایت شوند می توانند با خلق ایده های جدید , تغییر و بهتر شدن در روند تولید و تکنولوژی را آسانتر کنند .