جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

مراسم بزرگداشت شیخ عبدالاحدکروکی - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم بزرگداشت شیخ عبدالاحدکروکی

مراسم شیخ الاحد کروکی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم شیخ عبدالاحد کرکوکی از قدیمی‌ترین واقفین استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام محمدباقر حسینی اراکی در نشستی خبری اظهار کرد: این مراسم به منظور ترویج فرهنگ وقف در جامعه، معرفی واقفین به مردم و تشویق آن ها به انجام این عمل خداپسندانه، امروز(19 اسفند) در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار می‌شود. 

وی در خصوص مرحوم کرکوکی اظهار داشت: این واقف خیراندیش 200 سال پیش املاک و دارایی خود را در راه‌های مختلف وقف کردو پس از گذشت سالها هنوز بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند.

حسینی اراکی ادامه داد: یکی از محل‌های وقف مرحوم کرکوکی کمک به بحث درمانی بوده که تاکنون چندین بیمارستان صحرایی تشکیل و دو دستگاه دیالیز نیز بزودی خریداری و در اختیار یکی از مراکز درمانی دولتی قرار داده خواهد شد.

به گفته وی هزینه هر دستگاه دیالیز مبلغی حدود 70 میلیون تومان است و افراد بیمار می توانند به صورت کاملا رایگان از آن استفاده کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کرمانشاه یادآور شد: مرحوم کرکوکی با وقف 670 هکتار زمین در کرمانشاه و داشتن 22 هزار رقبه، بزرگترین رقبات کشور را در اختیار دارد.

حسینی اراکی افزود: برگزاری این مراسم بزرگداشت مقدمه ای برای برگزاری دو همایش ملی وقفی است که قرارشده سال آینده در کرمانشاه برگزار شود.

وی در ادامه به تعداد موقوفات جدید استان در سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: این تعداد در سال جاری به حدود 70 مورد رسیده، در حالیکه سال قبل تنها 31 وقف جدید داشته ایم.

این مسوول بزرگترین وقف سال جاری را مربوط به شخصی به نام نظام آل آقا با ارزش ریالی چهار میلیارد و 500 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: وی سه باب منزل مسکونی را در منطقه 22 بهمن کرمانشاه جهت احداث خوابگاه دانشجویی وقف کرده است.