رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

مراسم بزرگداشت چهارمین شهید محراب در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم بزرگداشت چهارمین شهید محراب در کرمانشاه

مراسم بزرگداشت چهارمین شهید محراب در کرمانشاه

مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالروز شهادت آیت الله شهید اشرفی اصفهانی چهارمین شهید محراب، امروز (24 مهر) در مسجد آیت الله بروجردی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه این مراسم با حضور آیت‌الله مصطفی علماء نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، جمعی از مسئولین، خانواده‌های شهدا و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

آیت‌الله امان‌الله نریمانی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم با بیان اینکه ایمان دارای علامت‌های ظاهری و باطنی است، گفت: تنها کسانی ایمان دارند که تمامی علامت‌های ظاهری و باطنی را داشته باشند.

نریمانی در ادامه با اشاره به اینکه ایمان درجات مختلفی دارد، گفت: تنها کسانی می‌توانند ادعای ایمان داشته باشند که به مراتب والای آن دست یافته باشند.

به گفته نریمانی معرفت قلبی، اقرار زبانی و انجام تمامی عبادات شروط لازم و کافی برای مومن بودن است. نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در ادامه یقین را بالاترین درجه ایمان برشمرد و افزود: مومن فردی است که خدا در درونش تجلی پیدا کرده باشد.

نریمانی افزود: قلب مومن به این درجه از ایمان رسیده که تمام دنیا با ظواهر فریبنده‌اش از پول و دارایی و مال در نظر او پست‌تر از اهداف خدایی است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با بیان اینکه امام خمینی(ره) از یکی از بالاترین درجات ایمان برخوردار بودند، گفت: ایشان یک تنه و با تکیه بر ایمان انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند و بعدها نیز مقاطع مختلفی مثل جنگ تحمیلی را با تکیه بر ایمان مدیریت کردند.

نریمانی در ادامه از همه اقشار مختلف مردم خواست تا در وهله اول خودشان را بازخواست کنند.

آیت‌الله اشرفی اصفهانی پس از 80 سال زندگی پرافتخار و خدمت به اسلام و قرآن، توسط یکی از مزدوران آمریکا و منافقین کوردل،ظهر 23 مهرماه 1361 در سنگر نماز جمعه مسجد جامع و در محراب نماز به افتخار شهادت نائل آمد و طومار زندگی پرافتخارش نه تنها بسته نشد،بلکه ورقی دیگر خورد و نامش در صحنه گیتی مانند خورشید برای همیشه می درخشد.