رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

مراسم دعای عرفه در ۱۵ بقعه متبرکه استان کرمانشاه برگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم دعای عرفه در ۱۵ بقعه متبرکه استان کرمانشاه برگزار می شود

مراسم دعای عرفه در ۱۵ بقعه متبرکه استان کرمانشاه برگزار میشود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از برگزاری مراسم دعای عرفه در ۱۵ بقعه متبرکه استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت ‌الاسلام آیت عباسیان صبح امروز یکشنبه در نشست خبری تشریح برنامه های روز عرفه و عید قربان در استان کرمانشاه، از برگزاری مراسم دعای عرفه در ۱۵ بقعه متبرکه استان خبر داد و گفت: در چهار بقعه امامزاده ابراهیم (ع) طاق بستان، امامزاده ابراهیم (ع) کنگاور، امامزاده احمد (ع) سنقر و بقعه احمد بن اسحاق شهرستان سرپلذهاب این مراسم به صورت ویژه برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در روز عید قربان نیز برنامه هایی در سطح بقاع متبرکه استان برگزار می شود که از جمله آنها اقامه نماز این روز در ۱۰ بقعه متبرکه است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه همچنین از برگزاری مراسم ویژه عید قربان در حرم امامزاده احمد (ع) شهرستان سنقر و کلیایی خبر داد.

عباسیان در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های جشن غدیر در سطح استان نیز اشاره کرد و گفت: به همین مناسبت ویژه برنامه هایی در سطح ۲۴ بقعه و امامزاده برگزار خواهد شد.

این مسئول خاطر نشان کرد: برپایی خیمه های معرفت، برپایی نمایشگاه، راه اندازی کاروان های شادی و مدیحه سرایی، تجلیل از سادات و ... از دیگر برنامه هایی است که به مناسبت جشن غدیر در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری ویژه برنامه جشن غدیر در مسجد صاحب الزمان و امامزاده ابراهیم شهر کرمانشاه خبر داد.

عباسیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: در همین رابطه با اجرای طرح «مهر تحصیلی» از محل نیات واقفین ۴ هزار بسته لوالزم التحریر در اختیار دانش آموزان کم بضاعت در استان قرار خواهد گرفت.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه تصریح کرد: این بسته ها مجموعا شامل ۱۴۲ هزار قلم از لوازم مورد نیاز برای مدرسه است که تلاش می شود متناسب با جمعیت استان در نقاط مختلف توزیع شود.

عباسیان با بیان اینکه سال گذشته نیز هزار بسته در قالب این طرح در میان دانش آموزان استان توزیع شده، گفت: امسال هم ۲ هزار و ۶۰۰ بسته برای مقطع ابتدایی و ۱۴۰۰ بسته نیز برای مقطع متوسطه در نظر گرفته شده است.