سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

مراسم روز رادیولوژی در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم روز رادیولوژی در کرمانشاه

مراسم روز رادیولوژی در کرمانشاه

مراسم بزرگداشت روز رادیولوژی با حضور جمعی از مسئولین و رادیولوژیست‌های کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمد پورقنبری رییس هیات مدیره انجمن علوم پرتونگاری کرمانشاه در این مراسم که امروز(19 آبان) در سالن اجتماعات بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه برگزار شد، رادیولوژی را از رشته های مهم حوزه پزشکی دانست.

وی با بیان اینکه دنیای پزشکی تنها محدود به پزشک و پرستار نیست، گفت: کار طبابت یک کار تیمی است و در کنار پزشک و پرستار، افراد دیگری هم در درمان نقش دارند که در این بین جایگاه رادیولوژیست ها جایگاه غیرقابل انکاری است.

پورقنبری افزود: وقتی بیمار به پزشک مراجعه می کند، یکی از اولین مراکزی که پزشکان، بیمار را به آن ارجاع می دهند مراکز رادیولوژی است و همین جایگاه مهم این بخش را نشان می دهد.

وی گفت: رادیولوژی از رشته هایی است که هر روز در دنیا تخصصی تر می شود. پورقنبری از روند صعودی ارجاع بیماران به مراکز تصویربرداری نیز ابراز نگرانی کرد و گفت: این امر هم عوارضی را برای بیماران دارد و هم هزینه هایی را به سیستم درمانی کشور تحمیل می کند.

در ادامه این مراسم پیام دکتر حسین کریم رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه به مناسبت روز رادیولوژی قرائت شد. هشتم نوامبر مصادف با 18 آبان به نام روز جهانی رادیولوژی نامگذاری شده است.