سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

مراسم سالگرد عملیات مطلع‌الفجر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم سالگرد عملیات مطلع‌الفجر برگزار می‌شود

مراسم سالگرد عملیات مطلع‌الفجر برگزار میشود

فرماندار شهرستان گیلانغرب از صعود سراسری به ارتفاعات چغالوند این شهرستان بمناسبت سالگرد عملیات مطلع الفجر خبرداد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، کرم محمدی در نشست هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت سالگرد عملیات مطلع الفجر و یادواره شهدای این عملیات، گفت: یکی از مهمترین دلایل ناکامی‌های دشمنان در مقابل جمهوری اسلامی رشادت‌ها و ازخودگذشتگی فرزندان برومند این سرزمین است.

  وی افزود: اگر گنجینه پرافتخاری بنام پایمردی و شهادت را نداشتیم، اکنون به این عزت و افتخار نمی رسیدیم،  چراکه این گنجینه نشانه عظمت و اقتدار و بزرگی نظام ماست و این همه در سایه عنایت خداوند و رهبری خردمندانه امام(ره) و مقام معظم رهبری و وحدت و انسجام ملت بدست آمده است.

 وی گفت: هرچه در راه گرامیداشت یادوخاطره شهدا و فرهنگ شهادت تلاش کنیم بطور حتم در جهت عزت و افتخار قدم برداشته ایم.

 سرهنگ محمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان گیلانغرب هم با تاکید براینکه فرهنگ ایثار و شهادت همواره باید به بهترین شکل حفظ و به نسل امروز و آینده انتقال یابد، گفت: برای برگزاری برنامه های ویژه گرامیداشت عملیات مطلع الفجر از یک ماه پیش تاکنون تدارک ویژه ای دیده شده است.

 وی گفت: در روز 20 دی ماه صعود سراسری هزاران نفر از علاقمندان و پیشکسوتان دفاع مقدس به یادمان شهدای عملیات مطلع الفجر و ارتفاعات چغالوند و آوزین را خواهیم داشت.

 وی گفت: برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای این عملیات موفقیت آمیز با سخنرانی یکی از فرماندهان ارشد کشور از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده است.

 عملیات مطلع الفجر از جمله عملیات‌های بزرگ غرب کشور در دوران هشت سال دفاع مقدس بود که در منطقه عملیاتی گیلانغرب اجرا شد. در این عملیات علاوه بر آزادسازی ارتفاعات مهمی همچون چغالوند و آوزین بیش از30 کیلومتر از خاک کشورمان در دشت گیلانغرب از دست دشمن متجاوز آزاد و 30 روستا در این مناطق نیز آزاد شد.

2150 کشته، زخمی و اسیر با انهدام بخش قابل توجهی تجهیزات و ادوات دشمن از دیگر دستاوردهای این عملیات بزرگ بود.