جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

مراسم نمادین روز درختکاری در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم نمادین روز درختکاری در کرمانشاه

مراسم نمادین روز درختکاری در کرمانشاه

مراسم نمادین روز درختکاری با غرس حدود دو هزار راس نهال با حضور معاون استانداری کرمانشاه، جمعی از مسئولین استان، دانشجویان، گروه‌هایی از دانش‌آموزان و سمن ها و گروه‌های مردم نهاد در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در حاشیه برگزاری مراسم نمادین روز درختکاری که در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، از درختکاری به عنوان یک فرهنگ ایرانی اسلامی یاد کرد و هدف از نامگذاری یک هفته به نام هفته درختکاری را نهادینه سازی فرهنگ درختکاری در جامعه برشمرد.

رحیمی سپس با بیان اینکه استان کرمانشاه ظرفیت‌های بسیار زیادی در توسعه درختان و باغات مثمر دارد، گفت: این ظرفیت باید از طریق مشارکت مردم در قالب نهادها و تشکل‌های مردمی  شکوفا شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با تاکید بر لزوم اقتصادی کردن باغات گفت: باید توسعه باغات با نگاه اقتصادی در برنامه قرار گیرد.

رحیمی استفاده از تکنیک‌های روز دنیا در توسعه باغات را خواستار شد و گفت: استفاده از باغات روسیمی و مدرن می تواند نقش مهمی در توسعه باغات در استان داشته باشد.

وی افزود: باید با فرهنگ سازی مناسب نهضت کاشت درخت با اولویت درختان مثمر در استان احیا شود.

شهاب قاضی رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه نیز هدف از برگزاری مراسم نمادین روز درختکاری در دانشگاه را نهادینه کردن فرهنگ کاشت درخت بین دانشجویان برشمرد و ابراز امیدواری کرد: این اقدام بتواند نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ درختکاری در جامعه داشته باشد.