جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

مراسم "کوچه گردان عاشق" در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم "کوچه گردان عاشق" در کرمانشاه

مراسم "کوچه گردان عاشق" در کرمانشاه برگزار میشود

مسئول جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) در کرمانشاه گفت: مراسم گلریزان "کوچه گردان عاشق" با هدف جمع آوری کمک خیرین جهت خانوارهای نیازمند، جمعه هفته جاری( پنجم تیر) در تالار وحدت کرمانشاه برگزار می‌شود.

 جعفر دانش‌پرور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، افزود: طرح کوچه گردان عاشق چند سالی است که در ایام شهادت امام علی(ع) و با هدف زنده کردن سیره حضرت علی(ع) در یتیم نوازی توسط جمعیت امام علی(ع) در کشور و استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

مسئول جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) در کرمانشاه گفت: در طرح کوچه گردان عاشق بسته های مواد غذایی به صورت شبانه به درب خانه محرومین برده می شود.

دانش‌پرور با بیان اینکه امسال برای توزیع بسته های غذایی بین 600 خانواده بی بضاعت برنامه‌ریزی شده است، گفت: در صورت تامین منابع تلاش خواهیم کرد تا در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان بسته ها را بین خانواده های بی بضاعت شناسایی شده توزیع کنیم.

وی رویکرد امسال جمعیت امام علی(ع) در توزیع بسته‌های حمایتی را توسعه روستایی عنوان کرد و گفت: در این راستا تلاش کرده‌ایم تا عمده کیسه ها را در مناطق محروم روستایی توزیع کنیم.

دانش‌پرور شعار امسال طرح کوچه گردان عاشق را "یک ماه بدون، گرسنگی برای کودکان" عنوان کرد.

به گفته دانش‌پرور بسته های در نظر گرفته شده حاوی اقلام مورد نیاز یک ماه مثل برنج، گوشت، روغن و... است و ارزش هر کدام از آنها 175 هزار تومان می‌باشد.

به گفته دانش‌پرور امسال طرح کوچه گردان عاشق در استان کرمانشاه از حجم توزیع بالایی برخوردار خواهد بود، تا آنجا که پس از تهران بیشترین حجم توزیع را در این استان خواهیم داشت.

مسئول جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) در کرمانشاه در ادامه تعداد خانواده‌های ثابت تحت پوشش جمعیت امام علی(ع) در استان کرمانشاه را 300 خانواده دانست.

وی از خیرین کرمانشاهی برای کمک به این جمعیت و شرکت در جشن گلریزان دعوت کرد و گفت: خیرین علاقمند می توانند هدایای نقدی خود به شماره کارت بانک ملت "6104377905324602" واریز کنند.

دانش‌پرور افزود: خیرینی که بخواهند خودشان به طور مستقیم با خانواده های بی بضاعت آشنا شده و به آنان کمک کنند می توانند به دفتر این انجمن واقع در دور میدان غدیر مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 09378998466 تماس بگیرند.

به گفته دانش‌پرور جمعیت امام علی(ع) در محله های فقیرنشین کرمانشاه اقدام به شناسایی خانواده های بی بضاعت کرده و تلاش می کند تا در قالب کمیته های های مختلفی که دارد نسبت به حل مشکلات اجتماعی، آموزشی، فرهنگی و... آن ها اقدام کند.

مسئول جمعیت امام علی(ع) در کرمانشاه با بیان اینکه این جمعیت در سراسر کشور فعال است و اقدام به تشکیل خانه های ایرانی در عمق محله های محروم کرده است، گفت: تاکنون سه خانه ایرانی در محله های جعفر آباد، مسکن و نواب در شهر کرمانشاه تشکیل شده است.