جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

مراقب شمع سفره نوروز باشید! - نمایش محتوای خبر

 

 

مراقب شمع سفره نوروز باشید!

مراقب شمع سفره نوروز باشید!

مراقب شمع سفره نوروز باشید!

مدیرعامل آتش‌نشانی کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین حوادث آتش‌سوزی منازل در روزهای اول و دوم عید‌نوروز توسط شمع‌های سفره نوروز ایجاد می‌شود، توصیه کرد: افراد حتما به هنگام خارج‌شدن از منزل جهت دید و بازدید عید‌نوروز شمع‌های سفره عید را خاموش کنند.

حجت‌الله جهانبخشی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه‌کرمانشاه، با اشاره به آماده‌باش تمام نیروهای آتش‌نشانی در نوروز، اظهار کرد: از 26 اسفند تا 16 فروردین‌ماه تمامی 9 پایگاه آتش‌نشانی شهر کرمانشاه و 120 نیروی آتش‌نشان آماده‌باش هستند.

جهانبخشی با بیان اینکه در عید ‌نوروز موارد غرق‌شدگی در رودخانه‌ها نیز باتوجه به مراجعه مردم به اطراف رودخانه‌ها حادث می‌شود، اظهار کرد: خوشبختانه سال گذشته فوتی در این زمینه نداشتیم و تنها یک مورد امداد و نجات در این زمینه صورت گرفت، اما نوروز سال 1392 متاسفانه شاهد غرق‌شدن سه برادر در یکی از رودخانه‌های اطراف کرمانشاه بودیم.

وی در همین راستا توصیه کرد: افراد بطور جد از شنا در رودخانه‌ها، تالاب‌ها و سدها خودداری کنند.

جهانبخشی تصریح کرد: در این مدت گشت‌آبی آتش‌نشانی نیز در محل رودخانه‌ها و سراب‌های کرمانشاه با همکاری غواصان سازمان و بخش خصوصی جهت نجات افراد غرق‌شده انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین گشت‌زنی نیروهای آتش‌نشانی در محل کمپ مسافران ‌نوروزی انجام شده و آموزش‌های لازم توسط همکاران به نگهابانان پارک‌ها و اماکن تفریحی در خصوص نحوه اطفاء‌حریق داده می‌شود.

مدیرعامل آتش‌نشانی‌کرمانشاه اظهار کرد: در ایام‌نوروز دو خودروی آتش‌نشانی در میدان ‌آزادگان و میدان‌ امام‌خمینی(ره) جهت امدادرسانی در حوادث احتمالی جاده‌های اطراف شهر و نیز یک خودرو در محل پارک کوهستان جهت امدادرسانی و انجام موارد امداد و نجات کوهستان مستقر است.

وی با بیان اینکه بیشترین حوادث آتش‌سوزی منازل در روزهای اول و دوم عید‌نوروز توسط شمع‌های سفره نوروز ایجاد می‌شود، توصیه کرد: افراد حتما به هنگام خارج ‌شدن از منزل جهت دید و بازدید ‌نوروزی شمع‌های سفره عید را خاموش کنند.

 

 

مدیرعامل آتش‌نشانی کرمانشاه در خصوص کوهنوردانی که قصد رفتن به کوه در عید نوروز دارند نیز توصیه کرد: حتما مسیر کوهنوردی خود را از راه‌های مشخص و شناخته‌ شده انتخاب کنند و قصد کشف راه ‌جدید نداشته باشند تا دچار حادثه نشوند.

جهانبخشی در پایان نیز توصیه کرد افراد هنگام رفتن به دل‌طبیعت و روشن ‌کردن آتش از شکستن درختان و سوزاندن آنها خودداری کرده و حتما هنگام مراجعت از خاموش‌شدن آتش‌هایی که برپا کرده‌اند مطمئن شوند.